בחירת כיורי נירוסטה מעוצבים

עיצוב מיוחד מנירוסטה מעניק ערך מוסף לכיורים בחדרי מטבח, אמבטיות ושירותים. בעזרת בחירה נכונה של כיורים מן הסוג הזה אפשר להשיג יתרונות רבים וליהנות משילוב בין פוקנציונאליות ואסתטיקה

כיורי נירוסטה יכולים להתאים למטבח, לאמבטיה ולחדרי שירותים של בתים פרטיים. הבחירה בנירוסטה מזוהה היום עם סגנון עיצוב מודרני ואקסקלוסיבי. נירוסטה נקראת בעברית "פלדת אל חלד" ולכן היא אידיאלית עבור עיצוב כיורים: הנירוסטה עמידה בפני קורוזיה וחלודה, מורכבת מ-10.5% כרום לפחות ואפשר לעבוד עליה לאורך שנים ללא צורך בהוצאות תחזוקה גבוהות. הכיור פוקנציונאלי מאוד והוא מבטיח גם ערך אסתטי שקשה להשיג עם חומרי גלם אחרים.

השימוש בנירוסטה פופולארי גם בסכו"ם וכלי מטבח. אפשר לנקות כתמי שמן בהעברה מהירה של סמרטוט לח על המשטח או הכלי, להגן על סירים ומחבתות ולהבטיח עמידות לטמפרטורות קיצוניות בתנור או על הגז.

למה לבחור כיורי נירוסטה?

הנה כמה יתרונות של בחירת כיורי נירוסטה מעוצבים:

א. סוגים – אפשר להשיג כיורי נירוסטה בצורה של כיור מטבח יחיד או כפול. הכיור הכפול מתאים למטבחים גדולים או למשפחות שומרי מסורת המפרידים בין בשר וחלב, בעוד כיור יחיד משנה לחלוטין את האופי של חלל הפנים בדירות שכורות וקטנות ומתאים גם לרווקים.

ב. התקנה – התאמה אישית של כיורים מאפשרת התקנה שטוחה, עליונה או תחתונה. לכל סוג התקנה יש יתרונות אחרים שעוזרים לנצל את התכונות המיוחדות של נירוסטה. אפשרויות אחרות הן לבחור התקנה של כיור מונח או כיור פינתי.

ג. ורסטיליות – לא חייבים לעצב את כל המטבח מנירוסטה. אפשר לנצל את היתרונות של החומר עבור הכלים והכיור, אך להתקין משטחי עבודה מעץ או שיש. השילוב בין נירוסטה, עץ או שיש מוכיח את עצמו בחללי מטבח והוא יכול להתאים לחדרי מקלחות ושירותים. עץ ושיש משדרים יוקרה וחוסן, בעוד הנירוסטה אחראית על הניקיון והתחזוקה. עצי בוק, דובדבן וגם אלון נחשבים למתאימים יותר לצד כיורי נירוסטה או כלים ספציפיים.

השוואה בין נראות של חומרים אפשריים לייצור כיורי מטבח

אם אתם מתחילים לעצב את הבית מהמטבח, כדאי שתכירו את ההבדלים בין הנראות של חומרים אפשריים. בבחירת נירוסטה תיהנו כאמור מעמידות גבוהה וקלות הניקוי, בעוד בכיורי חרס היתרונות הם מראה מרשים אך עמידת מוגבלת ונטיה להצטברות לכלוך. כיורי מטבח אקריליים זולים ביחס לשאר האופציות והמראה שלהם סולידי יותר, לעומת כיורים סינתטיים שפחות מומלצים למשפחות ודירות מגורים. בנוסף, יש אפשרות להתקין כיורי אבן או זכוכית שיתרון הוא מראה מיוחד אך החיסרון הוא רגישות לחום.

כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שבוחרים כיורים ולהתרשם מקטלוג של כלים למטבח. אפשר לבחור כיורים מחומרי גלם שונים למטבח, למקלחת ולשירותים, אולם רצוי בכל מקרה לנצל את היתרונות והנראות של הנירוסטה.