כללי ברזל לעיצוב סביבת המגורים

רוצים לחדש, לגוון ולרענן את סביבת המגורים? שוקלים הליכי שיפוץ או עיצוב פנים מחודש בשטח הבית או הדירה? זה הזמן לעשות היכרות עם מספר כללי ברזל לעיצוב סביבת המגורים. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר עצות מעשיות שיסייעו גם לכם לתכנן נכון את הליכי החידוש, העיצוב או השיפוץ.

עיצוב פונקציונאלי מתחיל בהגדרת מטרות מדויקת !

עיצוב סביבת המגורים הינו הליך מורכב המחייב אותנו לתת את הדעת לכל אחד מצרכי השימוש היומיומיים שלנו. לצורך כך, חשוב, מומלץ ואף ראוי להעניק הגדרה מדויקת לכל עיצוב כזה או אחר אותו אנו מתכננים בסביבת המגורים. הגדרת מטרות העיצוב אמורה לחלוש על כלל צרכי השימוש שלכם במתקני הבית וסביבתו, החל מחלל המטבח וסלון האירוח, דרך חדרי הילדים ויחידות ההורים ועד לחדר האמבט, המרפסת או הגינה.

הגדרה מדויקת של צרכי השימוש שלכם בכל אחד ואחד מחלקי הבית, תאפשר לכם בסופו של הליך, ליהנות מעיצוב פונקציונאלי יותר המותאם לכל צורך אותו הגדרתם לעצמכם בתחילת הדרך.

שימושי חשוב יותר ממקורי

כל אחד ואחת מאיתנו היה מעוניין לעצב את סביבת המגורים הפרטית שלו בעיצוב ייחודי ומקורי אותו לא ניתן למצוא באף בית אחר. לעיתים, הרצון לעיצוב שונה, אחר ומקורי גובר על הצורך בסביבת מגורים המעמידה לרשותנו את כל נוחיות היומיום, ולכן חשוב אומנם להקדיש  מחשבה יצירתית וקצת אחרת לעיצוב החלל, אך יותר מומלץ לשלב את עקרונות העיצוב פורצי הדרך בתוך הצרכים האישיים של כל אחד ואחת מיושבי הדירה בשטח המגורים.

השקעה זהה בכל אחד מחלקי הבית

במידה והחלטתם לגוון ולחדש את סביבת המגורים שלכם, מומלץ לעשות זאת באמצעות השקעה זהה בכל אחד מחלקי הבית. השקיעו את אותה אנרגיה ורוח עיצובית בעיצוב סלון האירוח, חדר האמבט, חדר שינה, חלל המטבח וכדומה.

ההשקעה הזהה (גם מבחינת עלויות וגם ברמת ההשראה העיצובית), תאפשר לכם בסופו של הליך ליהנות מסביבת מגורים מודרנית, מושקעת ומעוצבת בהתאם לסגנון האישי שלכם.

בחרו לעצמכם קו עיצובי אחיד לכל אחד מחלקי הדירה

עיצוב קונספטואלי הפך בשנים האחרונות לאחד מטכניקות העיצוב הפופולאריות ביותר בענף העיצוב בכלל ובתחום עיצוב סביבת המגורים בפרט. עיצוב זה עושה שימוש ברעיון עיצובי מרכזי אחד החוזר על עצמו במגוון ורסיות עיצוביות בשטח המיועד. לכל אחד מחלקי הדירה בחרו קו עיצובי מרכזי אחד, והקפידו שהשילוב בין סגנונות העיצוב אותם בחרתם הופך את סביבת המגורים שלכם ליפה יותר, מושקעת יותר, והכי חשוב, פונקציונאלית יותר!