דמוי פרקט – מה זה והאם זה עדיף על פרקט אמיתי?

כיום, ישנו בעולם העיצוב את סוג הריצוף המרכזי ביותר, שהוא הפרקט, אך מכיוון שהוא לפעמים יקר מידי לאנשים כלשהם או אף לא עומד בנתונים הדרושים על ידי צרכנים, נכנס לאחרונה לשוק גם פרקט הלמינציה, שהוא בעצם פרקט סינטטי, ויש המגדירים אותו דמוי פרקט מכיוון שהוא נראה כמעט אחד לאחד כמו הפרקט הטבעי, עם כל תכונות המראה שלו, אך יותר עמיד מפני מפגעים, ויותר זול בכמה וכמה רמות. הפרקט הזה הוא לא רק זול יותר, הוא מאוד טוב אם מדובר בחללים שבהם ישנה הרבה תנועה של אנשים, או מקומות כמו מטבחים וחדרי ילדים שבהם יש חשש לנפילה של חפצים או שריטות בפרקט, מכיוון שהוא עמיד מפני מפגעים בצורה נהדרת הרבה יותר מהפרקט הטבעי. ישנם, גם כמה חסרונות כשזה מגיע לפרקט הסינטטי, הוא מאוד רגיש לנוזלים, כך שאם נוצר מגע עם נוזל בפרקט, יש לנגב את הנוזל מיד ולא לתת לו לחדור לפרקט לעולם, חסרון נוסף הוא זמן איכותו המרבית שהיא עד 4 שנים לא כמו הפרקט הטבעי שיכול להחזיק עד כ-15 שנה בלי הצורך להחליפו. ישנו חסרון נוסף בפרקט הלמניציה שהוא אי האפשרות לתקן אותו ולשייף אותו כמו שניתן עם הפרקט הטבעי בכדי לחדש אותו, אם ישנו מפגע קטן בפרקט הלמינציה יש להחליפו לחלוטין בלי האשפרות לתקן או לשפץ אותו.

האפשרות הטבעית בעולם הפרקט

כולם יודעים על הנושא החם ביותר בעולם העיצוב בנוגע לריצוף כל חלל בכל מקום, ריצוף פרקטים שנכנס לפני כ20 שנה לשוק העיצוב, והוא משמש כיום כל מעצב לריצוף כל חלל חדש או ישן. הפרקט ידוע בזה שהוא מכניס תחושת חום וביתיות לכל חלל שממקמים אותו בו, וחוץ מזה שהוא טוב מבחינת הוואי, הוא גם טוב מבחינה פיזית, מכיוון שהוא יודע נהדר לספוג חום ולפזרו נהדר בכל רחבי החדר, כך שאם ישנו מיזוג אוויר בחדר הוא סופג את החום ומשחרר אותו בצורה מושלמת בחדר, ובכך חוסך עבודה נוספת של המזגן. הפרקט הטבעי גם מחזיק זמן רב, ללא צורך בהחלפה מדובר בזמן של עד כ15 שנה.

איך מתקינים פרקט

כאשר מתקינים פרקט החיים קלים למדי, כלומר, אין צורך בעקירת האריחים הקיימים כאשר זה מדובר בשיפוץ, או אם מדובר בחלל חדש שבו אין ריצוף קיים אין הצורך להשקיע בריוצף הפרקטים, הדבקה עם דבק מיוחד לפרקטים שמחזיק זמן רב מאוד, מבלי להחלש מבטיח שנים רבות של שירות ריצופי מקסים ונותן לנו אוויר לנשימה כשזה מגיע להתקנתו.