מתכון קאפקייק לשבועות שכל הילדים בגן יאהבו

איזה כיף, החג האחרון של השנה הגיע. בשביל אימהות רבות המשמעות היא שכמעט תמו כל "שיעורי הבית" שהגננת נותנת להורים. כל שנותר, להוציא את מסיבת סיום השנה שכבר נראית באופק, הוא לשלוח את הילד לגן עם מאכל חג שבועות אופייני. ברור לך שכל האימהות האחרות יכינו עוגות גבינה שיהיה קשה להתחרות אתן, והאמת, את גם לא חסידה גדולה של מוצרי חלב, בטח לא כשזה נוגע לקיבה הרכה של הילד שלך. אז בא לך להתחכם קצת, ולהכין נגיד קאפקייק מבצק סוכר (שילדים כידוע ממש אוהבים) מעוצב בצורת פרה, רק בלי חלב בכלל! אפשר לראות בזה מחווה של ממש לפרות ארצנו, להכין קאפקייק בדמותן ללא ניצול שלהן בכלל, אבל את האידיאולוגיה המורכבת הזאת יהיה קשה להעביר לילד הקטן. העיקר שהוא והחברים שלו יתפעלו מהמגניבות של התוצאה הסופית ויתפנקו עם משהו מתוק. נכון, זה מלא סוכר, אבל היי, זה חג, אז מותר!

מתכון לקאפקייק בצורת פרה עם בצק סוכר

החומרים שצריך ל-10 יחידות:

ממרח שוקולד (בשביל כיסוי הקאפקייקס)

כ-200 גרם בצק סוכר לבן (לדוגמת הפרה)

כ-50 גרם בצק סוכר שחור או כחול (לדוגמת הפרה)

בצק סוכר צהוב, אדום, כחול וירוק (כ-10 גרם מכל צבע, לפרחים ולעשב)

כלים נחוצים:

קורצן עוגיות עגול בקוטר 8-10 ס"מ

מערוך

קורצני פרחים קטנים

כוס מים עם מכחול קטן (להדבקת הפרחים והעשב)

נייר אפייה (לטובת רידוד)

סכין חדה ללא שיניים

ועכשיו, איך מכינים?

1. מורחים על כל קאפקייק שכבה נאה של ממרח שוקולד כדי להדביק את בצק הסוכר.

2. עובדים בידיים משומנות ומשמנים מעט גם את משטח העבודה והמערוך.

3. לשים בידיים את הבצק הלבן ואחריו את השחור או הכחול, בשביל ריכוך. באמצעות המערוך מרדדים את הבצק הלבן לעובי של כ-3 מ"מ.

4. חותכים מהבצק השחור או הכחול פיסות קטנות, אותן מכדררים לכדורון מאורך.

5. טובלים את המכחול במים ומרטיבים מעט כמה נקודות על המשטח הלבן שרידדנו. מצמידים לנקודות הרטובות את חתיכות הבצק השחורות, כך שיידבקו אליו.

6. מניחים על המשטח הלבן נייר אפייה ומרדדים אותו מעט כך שייצמד אליו.

7. מסירים את הנייר ובאמצעות הקורצן יוצרים עיגולים שמתקבלים בדוגמת פרה. מניחים את העיגולים על הקאפקייקס המרוחים בשוקולד ומהדקים.

8. משמנים שוב את הידיים, לשים מעט את חתיכות הבצק הצבעוניות ומרדדים כל אחת מהן לעובי של כ-2 מ"מ.

9. בעזרת קורצן פרחים קורצים מהבצק האדום, הכחול והצהוב פרחים קטנים. את הבצק הירוק חותכים לרצועות דקיקות שייראו כמו עשב.

10. בעזרת המכחול מרטיבים נקודה במרכז כל קאפקייק ומדביקים עליה כמה עלי עשב ירוק. מרטיבים שוב במרכז ומדביקים על כל קאפקייק שלושה פרחים.

11. בתיאבון וחג שמח!

איך שגלגל מסתובב לו: איזה מזל צריך מאמן כושר אישי?

ספורט זה לא רק ספורט! הספורט שאנחנו אוהבים יכול להעיד רבות על התכונות האישיות שלנו ועל מי שאנחנו. מנגד, לא כל ספורט מתאים לנו. אז איך נדע איך הכי כדאי לנו להתאמן ולשמור על כושר או מה ענף הספורט שהכי מתאים לנו? גלגל המזלות יכול להיחלץ לעזרתנו בעניין הזה…

טלה

משחקי אחד על אחד הם המשחקים האהובים על בני מזל זה, למשל משחקי היאבקות ידיים. יש לכך הסבר מניח דעת – הכוכב של המזל הזה הוא מאדים, שהוא האל העתיק של המלחמה. מדובר באל בעל השפעה על גלדיאטורים וקיסרים. היאבקות היא הגרסה המודרנית של ספורט הגלדיאטורים, ומדובר בספורט שידוע כמעלה את רמת האדרנלין בגוף. אם יש משהו שטלה אוהב זה להיות באדרנלין!

שור

המשחק החביב ביותר על בני מזל שור הוא כדורגל. מדובר במשחק המורכב מצוו של אנשים גדולים וחסונים שמתנהגים ונראים במידה רבה כמו שוורים – הסמל של המזל הזה! בני המזל אוהבים משחק שמתנהל על קרקע יציבה, כמו כדורגל, על ידי שחקנים מיומנים. חשוב להם להיות בקבוצה המנצחת ולהבקיע את הגול המיוחל.

מזל תאומים

בני מזל זה אוהבים כל ענף ספורט שבו באות לידי ביטוי אינטליגנציה וזריזות, כיאה לבני כוכב מרקורי – זריקת דיסקוס, התעמלות, ספורט עם מאמן כושר אישי, החלקה על הקרח וסקי. חלק מבני המזל אוהבים ממש לעסוק בספורט, וחלק פשוט אוהבים לצפות בו בטלוויזיה ומעדיפים לאמץ את מוחם במשחק שחמט (שזו גם התעמלות, לאצבעות…).

מזל סרטן

בני המזל אוהבים משחקי קבוצות, זאת מהטעם שצוותים הם כמו משפחות, וצוותים גורמים לאוהבים שלהם גם להתנהג כמו משפחות. בני המזל האמריקאים אוהבים במיוחד בייסבול, ספורט שמזוהה יותר מכל עם משפחה גדולה ומאוחדת. בתרבויות אחרות כדורגל וכדורסל הם הענפים האהובים עליהם מכל.

מזל אריה

הספורט האהוב ביותר על בני מזל זה תכניות טלוויזיה כמו "רוקדים עם כוכבים" ו"אמריקן איידול". המשתתפים אמנם לא מסתובבים עם מספרים על החולצות שלהם, אבל הם משתתפים בתחרות שבני מזל האריה מאוד אוהבים. מדובר בתחרות שמשלבת גם בידור, שבני האריה אוהבים עוד יותר. כשיש אורות במה וקהל, בני האריה משולהבים. תמצאו אותם עומדים בתור לאודישנים לתכניות הללו, מוכנים לתת הכול בשביל להתקבל לתחרות.

מזל בתולה

בני מזל בתולה אוהבים דיוק והקפדה, והם אוהבים ענפי ספורט שמשקפים את התכונות הללו. הם אוהבים ספורט שבו הם יכולים לשחק את המיומנות כל הזמן. גולף, לדוגמא, הוא פעילות מושלמת עבור בני המזל הזה. מעבר לכך, הוא גם אוהבים להחליק על הקרח שגם שם יש חשיבות לזריזות ולדיוק.

מזל מאזניים

בני המזל צריכים ענף ספורט שמשתתף בו בן זוג אחת לפחות. זו יכולה להיות תחרות ריקודים ועד לכדורעף. זה לא משנה לבני המזל באיזה ספורט מדובר, בעיקר שמשתתף בו לפחות פרטנר נוסף.

מזל עקרב

בני המזל אוהבים לתת תשומת לב ומיקוד לשלמות, אך גם לעסוק בספורט שבו יוכלו להפגין גבורה ואומץ. הם אוהבים פיינטבול, קפיצת באנג'י, צניחה חופשית, צניחת רחיפה וכל ענף ספורט אחר שבו יוכלו להפגין את העוז שלהם.

מזל קשת

בני המזל הזה מכורים לקמפינג וטיולים בטבע. תנו להם להתחבר לטבע, להקים אוהל ליד נהר, להתחבר לצד הרוחני שלהם ולשבת יום שלם ולדוג. דיג מבחינתם הוא ספורט לאומי.

מזל גדי

בעלי החיים שמזוהים אתם הם עזים ויעלים, ולכן באופן טבעי הם נמשכים לענפי ספורט כמו טיפוס הרים וחקר מערות. הם נמשכים לענפי ספורט שדורשים נחישות וזריזות. אם הם נרשמים לחדר כושר, הם לא מוותרים לעצמם אחרי חודש של אימונים, ומתעקשים לדבוק במטרה עד שהם מצליחים באימונים. עם מאמן כושר אישי הם יכולים להגיע ביחד להישגים מרשימים.

מזל גדי

בני המזל נולדו בתקופה קרה מאוד של השנה, בשיא החורף, ולכן הם נמשכים לענפי ספורט קרים כמו סקי. מצד שני, הם גם מאוד אוהבים להתאמן בצוות ולעסוק בכדורגל וגם בספורט ימי.

מזל דגים

בני מזל דגים, איך לא, חובבים את כל ענפי הספורט הימיים – שחייה, צלילה, סקי מים, גלישה, שיט. אם לא משתתפים, הם נהנים לצפות במשתתפים אחרים. גם דיג הוא ספורט שחביב עליהם מאוד.

Go Green גם במערך המשלוחים בהרצליה

תקראו לי מטורף, תקראו לי משוגע, תקראו לי…אני אבוא!!! אני אוהד מושבע של כדור הארץ. מן אדם מוזר אני שמעונין שגם לנכדיי ולנכדים של נכדיי יהיה עתיד. אני חושב על הסביבה ככל שאני יכול, גם כאדם פרטי וגם כאיש עסקים כאשר אני מנהל את המסעדות שלי בהרצליה. כשאני מזהה הזדמנות למחזר, נזקים סביבתיים שניתן למזער, והיכן ניתן לשפר, אני מיד פועל.

בכתבה הבאה אספר לכם כיצד הפכתי מערך משלוחים בהרצליה לירוק יותר. זה היה מאתגר יותר מלהפוך את הבית שלי או את המסעדות עצמן לאקולוגיות יותר, אבל בסופו של דבר הצלחתי, ואני ממליץ לכל אדם ולכל בעל עסק, בכל תחום שהוא, לעשות כמוני, כי אין לנו כדור ספייר.

עוברים לשירות משלוחים אקולוגי

חשוב לי לציין שהמעבר לחיים אקולוגיים לא מגיע ביום אחד או בבת אחת. זה תהליך הדרגתי שקורה לאטו, כל אחד בקצב שלו. לי לקח כ-9 חודשים לערך להפוך מערך משלוחים בהרצליה לאקולוגי יותר בשני סניפי המסעדות שבבעלותי. החלטתי לוותר על מוצרי אלומניום, להפחית שימוש בנייר, לעבור לזכוכית, להעדיף רכבים ידידותיים לסביבה ולוותר על מוצרי פלסטיק.

בשורות הבאות אפרט את הפעולות הספציפיות שנקטתי בהן:

❖      אני מעסיק, מתמרץ ומעדיף שליחים שרוכבים על אופניים, אופניים חשמליים או בעלי רישיון לקטנוע – שיוכלו לנהוג על אופנוע חשמלי.

❖      לקוחות שמזמינים משלוח נשאלים גם בטלפון גם באפליקציה וגם באתר  האם יש להם סכו"ם בבית? או שהם מעדיפים סכו"ם חד פעמי בלתי מתכלה?

❖      עברתי לארוז את המשלוחים רק במארזים מתכלים וידידותיים לסביבה ולא במארזי פלסטיק בלתי מתכלים.

❖      מערך המשלוחים שלי בהרצליה עובד רק עם שקיות נייר, ולא עם שקיות פלסטיק.

❖      חשבוניות וקבלות מגיעות ללקוחות דרך האימייל או דרך מסרונים, על מנת לחסוך בנייר.

❖      חברי מועדון שלנו אוספים בולים וירטואלים ברשת ולא בולי נייר אמיתיים וזוכים להטבות, מבצעים והנחות.

❖      כל המוצרים וחומרי הגלם שאנחנו משתמשים בהם עברו את מבחן הסחר ההוגן.

❖      גם מערך השיווק והמכירות שלי עבר תפנית: לא עוד פלאיירים, מגנטים, ברושורים או קטלוגים. השיווק מתקיים בעיקר באינטרנט ודרך דיור אלקטרוני.

❖      אפילו מדי השליחים וכן מדי המלצרים במסעדות שלי עשויים מבדים אקולוגיים או ממוחזרים.

❖      ניתן להזמין שתייה או בבקבוקי זכוכית או בכוסות מתכלות, לא פחיות ובוודאי שלא בבקבוקי פלסטיק. בנוסף, אני מעניק זיכוי ללקוחות שמחזירים בקבוקי זכוכית במשלוח הבא שלהם.

המעבר של מערך המשלוחים בהרצליה היה, כאמור, הדרגתי. הוא עבר בהצלחה יתרה ולמרות שחשבתי בהתחלה שאני עלול להפסיד קצת כסף עקב המעבר, קרה הדבר ההפוך. ההוצאות שלי קטנו באופן משמעותי כך שגם אני, גם העסק שלי וגם כדור הארץ – כולנו הרווחנו ובגדול.

עכשיו זה אפשרי, מתכון לחריימה טבעוני!

הויכוח סביב מקור מוצאו של החריימה הוא עתיק כמעט כמו הויכוח סביב מקורו של הקוסקוס. טריפוליטאים, מרוקנים ועוד כולם מוכנים לחתום על כך שהם הם שהביאו לעולם את הפלא הזה שנקרא חריימה ולא תצליחו לשכנע אף לא מרוקני או טריפוליטאי אחד שהם טועים.

ישנה גישה אחת שדוגלת בשימוש ברסק עגבניות בחריימה בעוד גישה אחרת מתנגדת לכך מכל וכל. יש שמכינים אותו חריף אש בזמן שאחרים מגישים אותו רק מעט פיקנטי (כנראה בגלל נוכחות של אשכנזים בסביבה).

למען הסדר הטוב נוכל לומר שמקורו של החריימה הוא אזור צפון אפריקה, על זה אין ויכוח. אך במקום להתעסק בזכות הראשונים נתעסק בעיקר – בטעם המדהים של המעדן הזה ובדרכים להכינו.

יש שמגדירים את עצמם כמכורים אליו, יש כאלו שללא סיר חריימה לא פותחים את השבת ויש כאלו שנמנעים ממנו כי הם טבעונים ובחריימה יש דג, כידוע. ואנחנו שואלים מדוע בעצם טבעונים מונעים מעצמם את אחת מהנאות החיים? האם זו גזרת שמיים? ובכן, התשובה היא לא!!!

תודות לננוצ'קה האגדית כל אחד יכול ליהנות מטעמו הנדיר והייחודי של החריימה, גם אם מדובר בטבעוני המחמיר ביותר.

ננוצ'קה מצליחה להפתיע בכל פעם מחדש. היא מציגה מנות מוכרות בנוסח הטבעוני שלהן והיא לא מפסיקה לרגש אותנו. אז תורידו את הגבה המורמת, תכינו את המוצרים וכמונו, כנסו למטבח ותנסו, ההנאה מובטחת.

מתכון לחריימה טבעוני

המצרכים הדרושים:

4 שקיות של קילו טופו.

לקט כוסברה.

7 פלפלים ירוקים חריפים.

כוס קמח.

4 כוסות שמן תירס.

6 ליטר גמבה אדומה.

20 שיני שום.

אריסה אדומה מקופסה.

3 קופסאות עגבניות מרוסקות.

גרגרי חומוס.

פפריקה אדומה.

מלח.

פלפל.

אופן ההכנה:

השרו למשך לילה שלם גרגירי חומוס.

סוחטים את הטופו ולאחר מכן מערבבים אותו היטב במעבד מזון. מוסיפים כוסברה שקוצצה במעבד מזון, 3 פלפלים ירוקים שקוצצו במעבד ומערבבים. בשלב הבא מוסיפים לתערובת שמן תירס, כוס קמח ומלח ולשים.

בעזרת הידיים יוצרים קציצות (מומלץ בגודל של כף היד שלנו) ומכניסים לתנור. שימו לב, יש לחמם בתנור עד שמוכן ולהיזהר שהקציצות לא יושחמו יתר על המידה.

עבור רוטב החריימה: מבשלים את גרגירי החומוס שהשרנו ללילה עד שיתרככו – בסיר עם מים. חותכים לרצועות 6 ליטרים של גמבה אדומה ו-4 פלפלים ירוקים חריפים.

מטגנים בטיגון עמוק את שיני השום. מוסיפים את הפפריקה, האריסה האדומה, ואת העגבניות המרוסקות ומבשלים למשך שעתיים. 5-10 דקות לפני סיום הבישול הוסיפו את גרגרי החומוס המרוככים. דקה לפני סיום הבישול הוסיפו כוסברה קצוצה וכן מלח ופלפל, לפי הטעם.

לפני שמגישים מבשלים את קציצות הטופו בתוך הרוטב, וזהו.

עכשיו אוכלים ומלקקים את האצבעות… בתאבון!

עוד מתכון לחריימה טבעוני מאת אורי שביט

שלבים באיטום חדר אמבטיה

איטום של חדרים רטובים כמו חדר אמבטיה היא עבודה מורכבת במיוחד שצריכה להיעשות בשני שלבים. שלבים אלו כוללים למעשה איטום פנימי ואיטום חיצוני.

איטום פנימי מתייחס לכל החלקים שנמצאים מתחת לשכבת הריצוף- הרצפה והקירות והאיטום החיצוני מתייחס לחלקים שמותקנים מעל שכבת הריצוף כמו האמבט עצמו, האגנית וכו'.

האיטום הפנימי הוא כמובן השלב הראשון. לפני התקנה של אמבט חדש יש להכין את השטח בצורה יסודית. יש לפרק את כל האביזרים, החול והריצוף ולהגיע למצב של חדר ריק ונקי לחלוטין.

שלב ראשון- איטום פנימי

השלב הראשון הוא יצירת רולקות מבטון שתפקידן לעגל פינות כבסיס לאטימה חלקה. גם סביב הצנרת שעוברת במרכז חדר האמבטיה יוצרים שכבות של בטון מעוגל שניתן יהיה ליצוק עליהן שכבת איטום עמידה וחזקה.

מעל שכבת הבטון שנוצרת יוצקים חומר איטום צמנטי שמחבר היטב בין הבטון לטיח וממתינים לייבוש מלא.

לאחר הייבוש המוחלט, ניתן להתחיל בשלב האיטום החיצוני. על הרצפה שופכים שכבת חול ומעליה מרצפים בריצוף הנבחר. לאחר הדבקת הריצוף והקרמיקות ניתן להתחיל באיטום החיצוני של כל האביזרים בחדר.

שלב שני- איטום חיצוני

את אזורי החיבור בין האריחים ובין האגנית לרצפה ניתן לאטום בכמה דרכים. לרוב נוטים להשתמש בחומרי איטום מוכרים ופשוטים כמו סיליקון או רובה, אך צריך לקחת בחשבון שרמת השחיקה שלהם גבוהה יחסית. לכן מומלץ להשתמש בחומר איטום ממשפחת הפוליאוריטנים, שמתאים במיוחד למטרת זו וגם מספק עמידות לטווח ארוך הרבה יותר.

כאשר מתכננים שיפוץ של חדרי אמבטיה חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע מומחים ובעלי ניסיון.

במבנים חדשים יחסית השיפוץ בדרך כלל פחות בעייתי כיוון שבעשורים האחרונים ישנה הקפדה על שיטת שני השלבים. אך קיימים מבנים ישנים רבים שבהם לא בוצעה בכלל שכבת האיטום הפנימית והקרמיקה עצמה שימשה כשכבת הגנה בלעדית.

במקרים כאלו כמובן יש הסתברות גבוהה יותר לנזילות וחשוב לזכור לא לבחור בקיצורי דרך. הפתרון המקצועי הוא לפרק את הכל ולהתחיל את כל האיטום מחדש בשיטה בת שני השלבים כפי שהוסברה, שאת על מנת ליצור איטום איכותי ועמדי לאורך זמן.

מהו שירות הובלות קטנות ולמי זה טוב?

רוצים להעביר לבת שעוברת דירה את המקרר הישן שלכם?

מחפשים דרך יעילה, מהירה ופשוטה להעביר רק כמה ארגזים?

עוברים דירה באותה עיר, במרחק נסיעה קצר?

אתם זקוקים לשירות של הובלות קטנות!

ובכן הובלות קטנות הוא שירות מופלא שנכנס בשנים האחרונות כתוצאה מההבנה שכאשר אנו רוצים להעביר כמה פריטים בודדים למשל מקרר, כורסת טלוויזיה ומכונת כביסה, אין אנו זקוקים למשאית הענקית שנכנסת בתוכה תכולה של דירה שלמה. גם כאשר אנו עוברים דירה בתוך העיר תל אביב, רמת גן או גבעתיים למשל מה שקורה לעשרות אלפי סטודנטים בשנה, נוכל להסתפק בשירות הובלות קטנות, שכן המרחקים בערים הללו ובגוש דן בכלל קצרים מאוד ולא לוקחים זמן רב כמו למשל הובלה מאילת לתל אביב. לפעמים ייצא לנו יותר משתלם לבצע 2 הובלות קטנות מהדירה הישנה לדירה החדשה, מאשר לשכור שירות של חברת הובלות גדולה.

אז מהם היתרונות של שירות הובלות קטנות?

ובכן מדובר בפתרון אופטימלי עבור אנשים שמנסים לחסוך בעלות ההובלה ומעבר הדירה. הרי גם ככה מדובר בסיפור לא פשוט ויקר איך שלא הופכים את זה ולכן לפחות את ההובלה, שווה לנסות להוזיל. למען זה, החלו להיפתח חברות שרוכשות רכב מסחרי קטן בהרבה בהשוואה למשאיות הגדולות אליהן התרגלנו.

העובדה שהרכבים קטנים יותר, מאפשרת לבעלי החברה לחסוך בהוצאות התפעול והתחזוקה של הרכב, לשכור פחות מובילים שכן ההובלה כאמור קטנה, מה שמאפשר לחסוך בעלויות ולהוריד את המחירים על ההובלות הללו. אנחנו נהנים מהובלה קטנה במחיר קטן.

דבר נוסף אותו זיהו בעלי החברות הללו הוא שחברות הובלות גדולות נוטות פעמים רבות לבצע את העבודה בצורה לא מקצועית. אי הגעה בזמן, פגיעה בחפצים, הברזות ועוד שלל תירוצים ששמים את עוברי הדירות במצב לא נעים הובילו את חברות ההובלות הקטנות לעשות שינוי אמיתי. זו הסיבה, שמקצועיות, פיתוח שיטות ומיומנויות ייחודיות המאפשרות למובילים להעביר את הפריטים השונים בלי לפגוע בהם, שמה אותם במקום שבו יותר ויותר אנשים מבינים את הערך והמשמעות של אותן חברות.

מהיום: רוכשים ציוד משרדי ידידותי לסביבה

 

שימוש בזבזני במוצרי נייר, חוסר מודעות למחזור ורכישת פריטים מיותרים בעלויות גבוהות. מעוניינים להפסיק את ההתנהלות הבזבזנית ולאמץ התנהלות עסקית אחראית? התחילו ביישום הטיפים הבאים.

מפסיקים לדבר, מתחילים לעשות

רבות דובר על הצורך להתגייס לשמירה על איכות הסביבה, אך מעטים עושים זאת בפועל מתוך מחשבה שהמהפך עלול להיות יקר ומסובך. אנו פה בכדי לומר לכם שהמעבר להתנהלות ירוקה במשרד הוא הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לכם, ושתוכלו ליישם אותו בתוך יום אחד בלבד. לא מאמינים? בבקשה:

עשו שימוש חוזר בדפים מודפסים

הדפסתם דפים רבים שכעת אין בהם שימוש? לפני שתמהרו להשליך אותם לאשפה חשבו לעשות שהם שימוש חוזר: תוכלו להשתמש בהם לכתיבת תזכירים, לגזור אותם לפתקיות שישמשו אתכם לכתיבת הודעות ואפילו לשמור את הדפים עבור ילדים העובדים המגיעים למשרד מעת לעת.

לא מעוניינים להשתמש בדפים? אין בעיה, במקום לזרוק אותם לפח האשפה – העבירו אותם למיכל למיחזור נייר. חברות לשירותי מיחזור ישמחו להעמיד לרשותכם מיכל שכזה ללא עלות או בעלות מינימלית.

רכשו דפים למדפסת מנייר ממוחזר

חברת "נייר חדרה" מתהדרת בעובדה שהיא הראשונה בארץ לשווק נייר ממוחזר. החברה עושה צעד חברתי נוסף ומשווקת את המוצר בעלות השווה לחבילת נייר לא ממוחזר, כך שאם תליתם את ההתחמקות בסיבת העלויות הגבוהות, הרי שהיא ירדה מהפרק.

רכשו ציוד משרדי מעסקים חברתיים

המהפכה החברתית תפסה חזק מאוד את הציבור הישראלי בשנתיים האחרונות וכעת עסקים, חברות ואף יחידים מוכנים להתגייס למאבק. התוצר החיובי של ההתעוררות הזו היא עסקים חברתיים שמצד אחד מקדמים עסקים ישראליים, ומצד שני מתחייבים להעביר אחוזים מהרווחים לבני המגזר השלישי ובהם: מוגבלים פיזית ונפשית, מיעוטי יכולת  ואוכלוסיות משתקמות.

המלצתנו היא לרכוש ציוד משרדי מחברות ועסקים חברתיים. לדוגמא, אתר "100% עסק חברתי" מתחייב לא רק לתמחור הוגן של ציוד משרדי, אלא גם להעברת 75% מההכנסות לבני המגזר השלישי. כך זוכים גם בעלי העסקים המוכרים את מוצריהם ושירותיהם באתר, גם הלקוחות המקבלים מוצרים איכותיים במחירים הוגנים וגם בני המגזר השלישי הזוכים להכנסה ראויה!

רכשו ציוד אירוח מתכלה

עוד תחום המשווע למהפכה סביבתית הוא תחום המזון וציוד האכילה. אם תחשבו על כמות המזון שזרקתם לפח לאחר אירוע חברתי, ועל כמות צמוד האכילה (צלחות, כוסות, סכו"ם, מפות וכו') שהשלכתם לפח – תגלו תמונה עגומה מאוד.

לכן, רכשו ציוד אירוח מתכלה הכולל צלחות, כוסות, קערות, סכו"ם, מפות וציוד נלווה מחומרים מתכלים וידידותיים לסביבה. לצערנו לא נוכל להבטיח לכם רכישה בעלות נמוכה יותר, כוון שמרבית החברות היצרניות טרם הפנימו את המסר החברתי וממשיכות לתמחר מוצרים מתכלים במחיר גבוה, עם זאת, רכישת ציוד אירוח מחברות לציוד משרדי תחסוך לכם בכל כמה שקלים. שווה!

 

 

המדריך לבחירת תאורת לד לבית

 • אם אתם בשיפוץ בית או בבית בבנייה, אל תחכו לרגע האחרון עם התאורה. תאורה זה דבר שצריך לתכנן מהנורה הראשונה ועד האחרונה.
 • תאורה זה לא דבר ספונטני והיא גם לא רק לצורך יצירת אור. תאורה היא חלק מהעיצוב הכללי של הבית והיא בעצמה יצרנית אווירה לא קטנה לכן יש לבחור תאורה בשתי רמות: שימושיות ואווירה. חלק מהתאורה היא כדי להאיר פשוטו כמשמעו, וחלק ממנה הוא ליצור אווירה ומצב רוח בבית.
 • נסו להבין איזה סוג של אווירה אתם רוצים ליצור בבית שלכם. זה קשור למיקום הנורות, לסוג התאורה ולכמות.
 • תאורת לד היא התאורה המומלצת היום לכל חדרי הבית. היא חסכונית, ונעימה לעין ומגיעה באופנים שונים.
 • בסלון נהוג בדרך כלל לייצר אור לד חזק, משום שהוא מפיץ אותו מסביב, אבל כדאי גם למקם תאורות משנה בנקודות שונות, כאשר לא צריך הרבה אור אבל כן רוצים למשל לצפות בטלוויזיה עם מקור של אור אפילו נמוך.
 • במטבח כדאי מאוד ליצור אור בעוצמה גבוהה מעל משטח העבודה או בסמוך לארונות, כדי שיהיה קל לקרוא מתכונים, למצוא מוצרי מזון, כלים ועוד. יחד עם זאת במטבח צריך להיות אור אחד גדול ותאורת לד במקומות שונים וגם בתוך ארונות המטבח.
 • כדי ליצור אווירה נעימה בבית, כדאי למקם תאורת לד שתאיר על אזורים מסוימים שאתם רוצים להאיר. על אלמנט אומנותי כלשהו, תמונה ועוד.
 • בחדרי הילדים כדאי מאוד למקם תאורת לד נעימה אם תאורה משנית שניתן להשאיר אותה דולקת כל הלילה כמו שילדים צריכים.
 • במרפסת הפונה לגינה וכן בגינה עצמה רצוי לבחור בתאורת לד בגופי תאורה המתאימים לכל מזג אויר, אינם מחלידים ואינם צוברים קורוזיה.
 • תאורת לד מחזיקה מעמד 100,000 שעות.
 • תפעול תאורת לד זול יותר מתפאורה רגילה.
 • תאורת לד יותר בריאה. נמצא כי בנורות ספירלה הלוגן וניאון יש חומרים מסרטנים.
 • תאורת לד ניתן למצוא בכל מיני צבעים, פסים, ונורות שיכולים להאיר ולמלא כל חלל בבית.

איך לבחור פינת למידה בחדר ילדים?

האם ניתן לבחור פינת למידה לשנים רבות? ואיזה סוג של שולחן כתיבה לילדים מתאים לאופי ולצרכים שלם. כל ילד שולחן הכתיבה שלו!

כל ילד והאופי שלו ולא משנה אם הוא עולה לכיתה א' או ל-ד' כאשר הוא ישב בפינת הלמידה שלו בחדר כדאי מאוד שיהיה לו נוח, נעים. שיהיה לו מרחב, עם פריטי ריהוט שיאחסנו את כל החומרים וציוד הלמידה שלו ויש בהחלט גם פן של טעם אישי וגם ילדים בכיתה א' היום יודעים ליד איזה שולחן הם רוצים לשבת.

נוחות מכסימלית

אחד הדברים החשובים ביותר לפני שאתם רוכשים שולחן כתיבה לילדים שבדרך כלל כוללת שולחן כתיבה וכיסא הוא לשים דגש על הנוחות. כדי שילד ישב ויעשה שיעורים או אפילו סתם יצייר הוא צריך שיהיה לו נוח וכיסא זה נוחות ואפשר תמיד גם להוסיף הדום לרגליים כדי לייצר לו נוחות מכסימלית.

מקום למחשב ולידיים…

היום לכל ילד גם בכיתה א' יש גם מחשב סביר להניח, ולכן צריך לבחור בשולחן כתיבה לילדים מספיק רחב שיש עליו מקום למחשב עם יכולת תנועה טובה ורחבה של הידיים. (אסור לגרום לילד להתאמץ בתפעול מחשב מפאת חוסר מקום).

שולחן כתיבה בעיצוב נעים

עיצוב נעים ומזמין ובחירת שולחן בצבעים שהילד אוהב, יתרמו לאווירה המזמינה בחדר שלו ויובילו ואתה לישיבה ממושכת ליד שולחן הכתיבה שלו. הילד צריך לאהוב את שולחן הכתיבה שלו, ואם הוא לא אוהב אותו או משהו לא נוח לו בו, הוא לא ישב לידו. לכן כאשר אתם רוכשים שולחן כתיבה לילד, שתפו אותו בבחירה שלו.

הורים בוחרים בשולחן מחשב פונקציונאלי

רמת המעורבות של הילד בבחירת שולחן הכתיבה שלו, צריכה להיות מוגבלת לרמת העיצוב, צבעים וכו'. כל מה שקשור לפונקציונאליות רצוי מאוד שיהיה בחירה של ההורים. רק הם יודעים כמה מקום צריך לחומרי הלימוד, היצירה, המחשב ועוד.

שולחן עם הפנים לכניסה

ילדים מטבעם הם מאוד סקרנים לכן כדאי מאוד למקם את שולחן הכתיבה של הילד מול דלת הכניסה של החדר, כדי שהוא יוכל לראות מה קורה סביבו, בלי ניחושים והסחות דעת.

התאימו כוורת או כונניות

הליין הכי טרנדי היום בתחום שולחן כתיבה לילדים הוא שולחן נטו כאשר כל נושא האחסון נעשה באמצעות פריטי ריהוט משלימים לחדר ילדים כמו כוננית, כוורת ועוד.

בצעו התאמה בין הפריטים מבחירת חומרי הגלם, העיצוב, הגוונים ועוד ובחרו בפריטים מספיק גדולים כדי לאחסן כל מה שיש.

בחירת כיורי נירוסטה מעוצבים

עיצוב מיוחד מנירוסטה מעניק ערך מוסף לכיורים בחדרי מטבח, אמבטיות ושירותים. בעזרת בחירה נכונה של כיורים מן הסוג הזה אפשר להשיג יתרונות רבים וליהנות משילוב בין פוקנציונאליות ואסתטיקה

כיורי נירוסטה יכולים להתאים למטבח, לאמבטיה ולחדרי שירותים של בתים פרטיים. הבחירה בנירוסטה מזוהה היום עם סגנון עיצוב מודרני ואקסקלוסיבי. נירוסטה נקראת בעברית "פלדת אל חלד" ולכן היא אידיאלית עבור עיצוב כיורים: הנירוסטה עמידה בפני קורוזיה וחלודה, מורכבת מ-10.5% כרום לפחות ואפשר לעבוד עליה לאורך שנים ללא צורך בהוצאות תחזוקה גבוהות. הכיור פוקנציונאלי מאוד והוא מבטיח גם ערך אסתטי שקשה להשיג עם חומרי גלם אחרים.

השימוש בנירוסטה פופולארי גם בסכו"ם וכלי מטבח. אפשר לנקות כתמי שמן בהעברה מהירה של סמרטוט לח על המשטח או הכלי, להגן על סירים ומחבתות ולהבטיח עמידות לטמפרטורות קיצוניות בתנור או על הגז.

למה לבחור כיורי נירוסטה?

הנה כמה יתרונות של בחירת כיורי נירוסטה מעוצבים:

א. סוגים – אפשר להשיג כיורי נירוסטה בצורה של כיור מטבח יחיד או כפול. הכיור הכפול מתאים למטבחים גדולים או למשפחות שומרי מסורת המפרידים בין בשר וחלב, בעוד כיור יחיד משנה לחלוטין את האופי של חלל הפנים בדירות שכורות וקטנות ומתאים גם לרווקים.

ב. התקנה – התאמה אישית של כיורים מאפשרת התקנה שטוחה, עליונה או תחתונה. לכל סוג התקנה יש יתרונות אחרים שעוזרים לנצל את התכונות המיוחדות של נירוסטה. אפשרויות אחרות הן לבחור התקנה של כיור מונח או כיור פינתי.

ג. ורסטיליות – לא חייבים לעצב את כל המטבח מנירוסטה. אפשר לנצל את היתרונות של החומר עבור הכלים והכיור, אך להתקין משטחי עבודה מעץ או שיש. השילוב בין נירוסטה, עץ או שיש מוכיח את עצמו בחללי מטבח והוא יכול להתאים לחדרי מקלחות ושירותים. עץ ושיש משדרים יוקרה וחוסן, בעוד הנירוסטה אחראית על הניקיון והתחזוקה. עצי בוק, דובדבן וגם אלון נחשבים למתאימים יותר לצד כיורי נירוסטה או כלים ספציפיים.

השוואה בין נראות של חומרים אפשריים לייצור כיורי מטבח

אם אתם מתחילים לעצב את הבית מהמטבח, כדאי שתכירו את ההבדלים בין הנראות של חומרים אפשריים. בבחירת נירוסטה תיהנו כאמור מעמידות גבוהה וקלות הניקוי, בעוד בכיורי חרס היתרונות הם מראה מרשים אך עמידת מוגבלת ונטיה להצטברות לכלוך. כיורי מטבח אקריליים זולים ביחס לשאר האופציות והמראה שלהם סולידי יותר, לעומת כיורים סינתטיים שפחות מומלצים למשפחות ודירות מגורים. בנוסף, יש אפשרות להתקין כיורי אבן או זכוכית שיתרון הוא מראה מיוחד אך החיסרון הוא רגישות לחום.

כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שבוחרים כיורים ולהתרשם מקטלוג של כלים למטבח. אפשר לבחור כיורים מחומרי גלם שונים למטבח, למקלחת ולשירותים, אולם רצוי בכל מקרה לנצל את היתרונות והנראות של הנירוסטה.

1 2 3 4 6