מאמרים

שעוני קיר ? האפשרויות השוות באמת!

כמעט בכל בית תלוי לו בגאווה על הקיר שעון קיר כלשהו. בין אם מדובר בשעון אשר אותו קניתם בחנות אספנות בשוק, מתנה מחבר קרוב ואהוב, או ירושה שקיבלתם מהסבתא, אין ספק כי מדובר באביזר שיוסיף המון לחלל שבו תחליטו להציבו. בשוק ישנו מגוון רחב של שעונים איכותיים וכל אחד יכול למצוא שעון שמתאים לאופיו ולטון העיצובי שהוא חפץ להעניק לביתו. להלן כמה מהאופציות היותר פופולאריות:

 

שעון מטוטלת עם קוקייה מצלצלת

בעוד בעבר הרחוק שעוני המטוטלת היו היחידים אשר היו תלויים על הקיר, כיום מדובר בקונספט ולא הכרח. יחד עם זאת, כל אחד מאתנו יודע כי שעוני המטוטלת פשוט "עושים את העבודה" מבחינה עיצובית וכאשר הם עשויים מעץ האפקט חזק עוד יותר. שעון קיר מעין זה כולל גם את אלמנט התנועה (של המטוטלת) ופעמים רבות גם צליל בכל שעה עגולה ויציאת ציפור קוקייה מעץ מפתח עליון ותחתון וכו'. אין ספק כי שעון מטוטלת הופך את הבית לחמים ונעים יותר ורבים אף מתמכרים לקול התקתוק המונוטוני ולא מסוגלים להירדם בלעדיו.

 

שעוני ענק

דמיינו שעון קיר שהקוטר שלו עולה על חצי מטר? ממדים אלה אופייניים  ביותר לשעונים של היום אשר מהווים אמרה עיצובית בפני עצמם. שעונים אלה מתאימים לקישוט קירות גדולים בסלון והגודל האפקטיבי שלהם עולה על קוטר 50 הס"מ, תלוי בעיצוב ובאלמנטים הנלווים (קרני שמש ארוכות למשל). שעוני הענק יכולים להיות עשויים מעץ או ממתכת וחלקם אף פרי עבודת ידם של אומנים ובדגמים מיניאטורים של שעוני עיר ידועים.

 

שעון מעוצב

כאמור, שעון קיר קובע את הטון העיצובי של הבית ולכן רבים נוטים לשאוב ממגוון העיצובים של שעוני הקיר ולהשליך זאת על האופן בו יעצבו את ביתם. ישנם שעונים בעיצוב מודרני, כפרי, הייטקיסטי ואפילו מינימליסטי (קווים דקים, כמעט ללא חומר). הנועזים שביניכם אף יוכלו למצוא שעוני קיר ייחודים בסגנון צעיר, כגון כדור דיסקו, קליעה למטרה, דיוקן של זמר או שחקן כדורגל אהוב, ועוד ועוד.

חזרה