מאמרים

שיש למטבח ? חשיבות ההתאמה לצרכים

שיש הינו משטח העבודה הנפוץ ביותר במטבחים בארץ וזוהי עובדה אשר אין עליה עוררין. יחד עם זאת, בחירת משטח שיש למטבח איננה משימה פשוטה שכן מספר הסוגים והעיצובים הרבים שקיימים בשוק, גורמים לנו לעיתים קרובות מידי לבחור בשיש רק על פי מראהו ותכונותיו העיצוביות ולא על פי התאמתו הפונקציונאלית לצרכי הבית. על מנת שלא תגיעו למצב מעין זה, ריכזנו עבורכם את סוגי השיש הנפוצים ביותר על פי מאפייניהם החומריים בלבד. להלן הממצאים:

ניתן לחלק שיש למטבח על פי שתי קטגוריות עיקריות- שיש טבעי ושיש סינטטי:

•       שיש טבעי – סוג זה של שיש הוא למעשה אבן גיר אשר במשך עשרות אלפי שנים נתגבשה לכדי מה שאנו קוראים "שיש". שיש למטבח מאבן טבעית מתאים למשפחה אשר העיצוב חשוב לה יותר מצרכי הבישול שכן הוא מעניק למטבח מראה חמים, כפרי ופשוט למדי אך הוא עלול להתבקע בטמפרטורות קיצוניות (כגון השמת סיר רותח על גביו) ולהיות רגיש לשריטות/מכות וחומרים מכתימים. עם קבוצת האבנים הטבעיות ניתן לציין גם שיש שעשוי מאבנים מלוטשות כגון גרניט ואבן חברון הישראלית. שיש למטבח כזה מורכב מאבן טבעית מלוטשת כך שהוא הופך עמיד יותר לחום, איננו נסדק, לא מתכהה בקלות או נפגע מחומרים קורוזיביים והוא מוצע לבחירה במגוון רחב של עיצובים. האבנים המלוטשות מתאימות עבור מי שמעוניין לשלב בין עיצוב ופונקציונאליות וכן נוח להנחת כיורי מטבח.

•       שיש סינטטי – אבן השיש הטבעית הינה יקרה למדי וכמותה מוגבלת בארץ ובעולם כולו. מצב זה העלה את הצורך בשכלולים טכנולוגיים שיאפשרו ייצור שיש למטבח באופן סינטטי. השיש הסינטטי מורכב ברוב המקרים מקוורץ (אחד החומרים החזקים בעולם) בשילוב פיגמנטים ושרפים לקבלת צבעים וגוונים מרהיבים. את השיש הסינטטי ניתן לחתוך בגדלים שונים ולקבל שיש למטבח בהתאמה אישית. ע"פ רוב, השיש הסינטטי אינו נשרט בקלות, אינו צובר כתמים וקל לניקוי ולכן סוג שיש זה אידיאלי ביותר למשפחה אשר נוהגת להשתמש במטבח לצרכי בישול בלבד. מבין סוגי השיש הסינטטי הנפוצים ניתן למצוא את שיש אבן קיסר, קוריאן וסיליסטון והם מגיעים בשלל עיצובים מרהיבים, בונוס רציני בכל הקשור לסוגי שיש שהם גם חזקים ועמידים במיוחד.

למידע נוסף אודות מטבחים בקרו באתרנו –אתר  מטבחים

חזרה