מאמרים

שדרוג השולחן באמצעות פרחים

מארחים? חוגגים אירוע מיוחד? כך תשדרגו את השולחן באמצעות פרחים

המשפחה הישראלית הממוצעת נוהגת לארח בביתה אורחים לעתים קרובות, בין אם מדובר בתקופת החגים, בארוחת שישי מהודרת או בכל פעם כאשר יש סיבה למסיבה. אבל גם כשהשולחן עמוס באוכל הנהדר והאהוב של אימא, אפשר לתת לו טוויסט ולהפוך אותו למיוחד במינו, כזה שייעשה רושם על האורחים שלכם. אתם לא צריכים כישרון מיוחד או ידע קודם, פשוט להפעיל את הדמיון, לתת ליצירתיות לפרוץ החוצה ולעבוד לפי הטיפים הבאים.

פרחים צבעוניים מיוחדים
כיום אמנם קיים מגוון רחב של פרחים בחנויות, בשלל צבעים וסגנונות. עם זאת, הפרחים הצבעוניים הפשוטים הם כבר בנאליים, והמיוחדים – עולים ביוקר. אבל זה לא אומר שאתם חייבים לוותר על אגרטל עם פרחים על השולחן. אפשר עדיין ליהנות מפרחים צבעוניים ומיוחדים, מבלי לפשוט את הרגל. כל מה שאתם צריכים זה פרחים מסוג ציפורן בצבע לבן, כוס מים, צבע מאכל (מומלץ לבחור את הצבע החביב עליכם או צבע זהה למפיות / למפת השולחן) ומספריים חדות (או סכין). כעת, כל שעליכם לעשות הוא:

 

  1. לגזור את קצה הגבעולים באלכסון.

  2. לטפטף צבע מאכל לתוך כוס המים.

  3. להכניס את הגבעולים לתוך הכוס ולהמתין כשעה.

  4. ליהנות מפרחים צבעוניים שעיצבתם במו ידיכם!

לדבר בין הפרחים
לרוב, הפרחים שחנויות הפרחים משווקות מגיעים כזרים, המתאימים בגובהם לאגרטל. אבל כשיש שולחן המיועד לארוחה חגיגית, רוב האנשים מוותרים על הפרחים רק בגלל שהם גבוהים מדי, מסתירים חלק מהאורחים (ומהאוכל) ומפריעים ליצור שיחה נעימה. אבל בהחלט ניתן לפתור את הבעיה.

קחו ספוג המיועד לסידור פרחים (ניתן להשיג במשתלות ובחנויות יצירה), והניחו אותו בתוך כלי נמוך (למשל קערה או סלסילה יפה). כעת, גזרו את גבעוליהם של הפרחים בגובה הרצוי ונעצו אותם בתוך הספוג, והנה קיבלתם סידור פרחים נמוך ויפיפה. תוכלו לשלב בסידור זה גם אלמנטים דקורטיביים נוספים כמו שיבולת, עלים ירוקים וככל העולה על דעתכם.

סידורי פרחים מקוריים בתוך אגרטלים
אם בכל זאת החלטתם להשתמש באגרטל שקוף וגבוה, ולהניח אותו על גבי השולחן, יש לנו טיפ גם בשבילכם. אתם יכולים לנצל את החלל שדרכו רואים את המים והגבעולים של הפרחים, כדי להפוך אותו לאלמנט עיצובי נוסף, נוטף שיק.  ( מי לא אוהב שולחנות מעוצבים )

את הפרחים שימו בתוך כוס מים. שימו את הכוס במרכז האגרטל ומסביב לכוס, ברווח שנוצר, המשיכו למלא את האגרטל במילויים שונים, בהתאם לאופי האירוע, לצבע הפרחים או לשניהם גם יחד. הנה כמה דוגמאות:

 

  1. כדי להוסיף קריצה מחויכת לעיצוב, אפשר למלא את האגרטל בסוכריות צבעוניות, או בעלות צבע אחד. ניתן להשתמש בסוכריות קשיחות, בסוכריות גומי, בסוכריות עדשים וכדומה. אפשר גם להשתמש בחרוזים צבעוניים במקום בסוכריות.

  2. מה דעתכם למלא את הרווח שמסביב לכוס בפירות הדר? פרוסות לימונים או תפוזים יכולים לשמש אתכם לשם כך. רצוי להשתמש בסידור פרחים בצבע צהוב או כתום, בהתאם לפרי שבו בחרתם להשתמש. אפשרות אחרת, יפה לא פחות, היא שימוש באגוזים.

  3. מעוניינים להכניס אווירה של חופש ושלווה? מלאו את המרווח שנוצר בין הכוס לאגרטל בצדפים ובחלוקי נחל.

חוששים שלא יישאר מקום לאוכל על השולחן? יש לנו פתרון!
אנשים רבים מכינים כמה וכמה סוגים של סלטים, תוספות, בשרים, מרקים וקינוחים, על מנת שכל אחד מאורחיהם יוכל לבחור מתוך המבחר העצום את האוכל המתאים ביותר לסגנונו הקולינרי הייחודי. אבל בגלל המטעמים המרובים, רוב האנשים חוששים שלא יישאר מקום על השולחן לאוכל עצמו אם יהיו על השולחן סידורי פרחים. לכן, הם בוחרים שלא לעצב את השולחן, אף על פי שהם מאוד היו רוצים שהוא יהיה מקושט.

אז זהו, שיש פתרון ואפילו יותר מאחד. דבר ראשון, בהחלט ניתן לקנות פרחים, לתלוש מהם את עלי הכותרת ולפזר אותם על השולחן. כמו כן, אפשר לקנות חבקי מפיות ולתוכם להכניס מפיות, סכו"ם ופרח אחד בודד, אחד עבור כל אורח. כך השולחן ייראה חגיגי, אבל לא עמוס יתר על המידה.

כמה מילים לסיום
אין ספק כי פרחים הם אחד מאוצרות הטבע. הם יכולים להכניס לבית שלנו סטייל, אווירה חגיגית והם גם משרים על המארחים והאורחים מצב רוח חיובי. ניתן להשיג אותם במגוון צבעים וריחות ובטווח רחב של מחירים, כך שכל אחד יכול למצוא את הסגנון המתאים לטעמו האישי ולסגנונו של האירוע.

במאמר זה נתנו לכם כמה רעיונות מקוריים לסידורי פרחים שיעשו רושם על המשפחה ו/או החברים וישדרגו את המראה של השולחן שלכם ללא כל קושי. לא צריך תקציב גדול או ידע בשזירת פרחים כדי להפוך את שולחנכם למעניין, למרשים ולמהודר באופן מיידי. חשוב לנו להבהיר שאין גבול לרעיונות וליצירתיות, וגם אתם יכולים לאלתר שולחן חגיגי ומלבב, בהתאם לתקציבכם ולהשראה שממלאת אתכם.

המאמר נכתב באדיבות פרחי לכיש  – חנות הפרחים הגדולה ביותר בירושלים.

חזרה