מאמרים

ריהוט מעוצב בשילוב ריצוף או פרקט

זוכרים את המרצפות הקטנות שהיו נהוגות בילדותנו (תלוי כמובן בני כמה אתם…)? ריבועים, ריבועים של מרצפות אבן משובצות אבנים קטנות, שחוץ מהעובדה שהיו מעולות בהסתרת לכלוך אין בהן שום חן מלבד החיוך הנוסטלגי שהן מעלות? פחות או יותר בתקופה ההיא נחשב ריצוף הפרקט לנחלתם של העשירים בלבד ובקושי ניתן היה לראותו בארץ בבתים פרטיים, אולם עם התפתחות הטכנולוגיה והתקשורת, נחשף כמעט כל אדריכל וכל נגר ישראלי לזרמים אדריכליים שונים ולתיאוריות עיצוביות חדשניות והמשפץ הישראלי החל אט אט להכניס את הפרקט הביתה.

הסוגים השונים

מבחינים בשלושה סוגים עיקריים של פרקטים, הנבדלים זה מזה בעיקר באיכות ובמחיר: האופציה היקרה ביותר היא פרקט מעץ מלא, אחריה פרקט עץ שכבתי המהווה שילוב של עץ סינתטי עם שכבות עץ והחלופה הזולה ביותר הינה פרקט למינציה.

למה בכלל פרקט?

ככל שעוברות השנים מוכיח את עצמו הפרקט כתשובה ניצחת בכל מה שקשור לחיפויי רצפה וזאת מטעמים פרקטיים וסגנוניים כאחד.

בזוית הראיה הפרקטית ניתן למנות מספר אספקטים לטובתו של הפרקט כמוצר מנצח: ראשית, תחזוקה – באופן כללי, בזכות דוגמת העץ שעליו, הפרקט לרוב נראה נקי. הוא אינו זקוק ואף רצוי להרחיק ממנו כמויות רבות של מים וחומרי ניקוי, כדי לנקותו, מספיק לעבור עליו עם סמרטוט לח ולכן הוא גם חסכוני מאוד. מבחינה בטיחותית יתרונו הוא בכך שהוא עשוי לבלום זעזועים, במיוחד בבית עם ילדים קטנים – נפילה על פרקט תהיה מסוכנת הרבה פחות מאשר נפילה על מרצפות וכמו כן הוא בעל תכונות מבודדות המאפשרות להתהלך גם בחורף יחפים ולא לחוש קור בכפות הרגליים. התקנת פרקט יכולה להתבצע גם על ריצוף קיים ולכן מאפשרת חווית שיפוץ נקייה.

וברמה העיצובית, ראשית ,פרקט הוא הפתרון הקלאסי לכל ריהוט: ריהוט משרדי הייטקיסטי בעל לוק מתכתי או דירת מגורים בעלת ריהוט מעוצב ואלגנטי – סגנונו השקט והלא מתלהם, משתלב באופן מושלם כמעט בכל חלל ובמקום להשתלט ולגנוב את ההצגה, הפרקט רק מעצים ריהוט מעוצב ותורם ליתר העיצוב הנבחר. לפרקט יש נטייה להבליט שולחנות מעוצבים והוא מעניק תחושת חמימות לחלל, בזכות קשת הצבעים הנעה על ספקטרום גוון החום-שמנת והוא מספק את ההרגשה הביתית שכל אחד רוצה לייצר בביתו הפרטי או במשרד.

בשוק קיים מגוון רחב של סוגי פרקטים ולא צריך להיות מומחה ל לימודי אדריכלות פנים על מנת לבחור את האחד שמתאים עבורך.

כמו כן ניתן לשלב פרקטים בכל חבר אפשר בבית – בחדר הילדים, במטבח ובסלון. היום ניתן לרכוש פרקטים במחירים אטרקטיבים ובמחירים יקרים יותר.

כל אחד מיאתנו בוחר את הפרקט אשר מתאים לו  ומתכנן את התקציב בהתאם. כל אחד מאיתנו משקיע בהתאם לתקציב שלו ולסגר העדפיות שלו, לכל אחד מאינו עדיפות שונה . ( למשל –  יש המעדיפים להשקיע ב –ריהוט גן יוקרתי )

חזרה