מאמרים

ריהוט גן מעץ

בניגוד לנישת ריהוט משרדי, כאשר מדובר בבחירת הריהוט המתאים לגן, אנשים בדרך כלל חושבים שעדיף לבחור ברהיטי פלסטיק או מתכת על פני רכישה של רהיטי עץ. בגלל הרהיטים המודרניים השונים שמוצעים היום בשוק, נחשב השימוש ברהיטי עץ כמיושן, אבל בעצם מדובר במוצר אסתטי מאוד שביצירתו מעורבת עבודה אומנותית ומיומנת.

חשוב לדעת כי העץ שממנו מכינים רהיטי עץ שמיועדים לעמוד מחוץ לבית, הוא אמין ביותר ועץ זה עמיד נגד גורמי מזג האוויר השונים.

אמנם, עדיין המחיר של רהיטי גן מעץ הוא קצת יותר גבוה מהריהוט המתכתי או הפלסטי הקונבנציונלי. אבל, אנשים שרוצים להשקיע בריהוט אסתטי יפהפה, בוודאי יעדיפו לקנות רהיטי עץ טבעיים לגינת ביתם. בנוסף, ההבדלים במחירים שבין רהיטי פלסטיק ורהיטי עץ הולכים ומצטמצמים כאשר אופציות רבות יותר של רהיטי עץ מוצעות היום למכירה בשוק.

הנימוק העיקרי לטובת בחירה ברהיטי עץ לגן הוא ההיבט החזותי. יש הרבה רהיטי מתכת ופלסטיק שנראים "לא משהו" כשהם עומדים ברקע השיחים הירוקים והפרחים הצבעוניים בגינת הבית. אבל, כאשר משתמשים ברהיטי עץ, הם פשוט מתאימים באופן מושלם לנוף הגינה.

מבחינת העיצוב, הסגנון והמראה המושך –עדיין לא נוצר החומר שיכול להתחרות בדק וברהיטי גינה שבנויים מעץ.

סוגי עצים לריהוט גינה

קיימים מספר סוגים של עצים שמהם אפשר לבנות רהיטי גינה כמו עץ רד-בלאו, עץ קווילה, עץ טיק בורמזי ובמבוק.

נתמקד באפשרות לבחור לגינה ברהיטים מעץ טיק או מבמבוק. כל אחד מסוגים אלה יוצר אווירה וסטייל שונים לחלוטין.

כאמור, רהיטים מעץ טיק הם האמינים ביותר. עץ הטיק שסיביו צפופים מכיל שומן טבעי שיוצר התנגדות לחרקים. הטיק נחשב לעץ חזק ויציב שמחזיק מעמד לאורך שנים רבות. לכן, בגלל ההתמודדות היעילה שלו עם תנאים של לחות, חילופי טמפרטורות ומזיקים שונים, נחשב עץ הטיק למושלם ביותר לבניית ריהוט שעומד מחוץ לבית.

מטבע הדברים, בגלל ערכו של עץ הטיק, האלגנטיות ומידת העמידות שלו, רהיטים מעץ טיק הם גם יקרים יותר. בנוסף, כיוון שהרהיטים מיוצרים מעצי טיק בוגרים, זה יכול לקחת כששים או שמונים שנים לפני שאפשר יהיה לייצר רהיטים מעץ טיק שניטע זה עתה.

בגלל סיבות אלה, ובגלל שהטיק הוא חומר כל כך מעולה, רוב האנשים מעדיפים להעניק חיים חדשים לרהיטי טיק ישנים ולא להשליכם לאשפה.

בניגוד לרהיטי הטיק האלגנטיים והקלאסיים, רהיטי הבמבוק קלילים יותר. הבמבוק צובר בשנים האחרונות פופולאריות רבה,הן בגלל היותו של הבמבוק קל משקל והן בגלל עמידותו בתנאי מזג האוויר השונים שיכולה לאפשר לכם שנים רבות מאוד של שימוש.

טיפול ברהיטי גן מעץ

רהיטי העץ לא מאבדים מהברק החיצוני שלהם ברבות השנים, כפי שהדבר קורה עם ריהוט מעוצב סינתטי וזול. עם זאת, השימוש בריהוט גן מעץ צריך לנקוט בצעדי זהירות מינימאליים. רצוי לכסות אותם היטב כשהם לא בשימוש, ולפחות אחת לשנה לטפל בעץ כדי לשמור על חיוניותו.

מומלץ לשמן או לצבוע את העץ שעומד מחוץ לבית על מנת שלא ירקיב, יתייבש ויאפיר. כך תוכלו לחדש שוב ושוב את רהיטי הגן ולשמור על היופי הטבעי שלהם לאורך שנים רבות.

 

המאמר נכתב בשיתוף עם האתר: http://www.shitawood.co.il/

 
חזרה