מאמרים

קצת מידע על מכשיר CNC

 

CNC הוא כלי עבודה חשוב לנגרים ומעצבים השואפים להגיע לרמת הדיוק מירבית.  Computer Numerical Control או בשמו הידוע והמקוצר- CNC הוא מכשיר הכולל בקר מחשב שמסוגל לקרוא  את שפה הG-code.

המכשיר מסוגל להניע כלי עיבוד שבבי כמו מחרטה, כרסומת, מקדחה וכו בצורה מדוייקת ביותר. השימוש העיקרי שלו הוא להסרת חומר, מתחילים לעבוד עם גוש של חומר והמכשיר מתחיל לכרסם ולהוריד את החלקים המיותרים. בקר ה CNC מבצע את החישובים הדרושים בכדי להניע את הכלי על פי הוראות ה G-code. חישובים אלו מאפשרים למכשיר הCNC לבצע פעולות שקשה מאוד או אי אפשר לבצע בצורה ידנית. המכשיר מאפשר לעבד צורות מיוחדות בחומרים רבים ולהגיע לרמת דיוק גבוהה במיוחד. ( כמו כן מכשיר ה CNC עוזר לרמת דיוק וגימור בזמן הכנת דקים להתקנה )

 

מכונות ה CNC המודרניות מגיעות עם מחשב אישי משוכלל שמסוגל לעבוד עם תוכנות שונות והתמודד עם קבצים גדולים או מסובכים במיוחד. ניתן להשאיר את המכשיר פועל זמן רב ברצף ולסמוך על יכולות המחשב להגיע לתוצאה המושלמת גם ללא פיקוח.

המכשירים המשוכללים מצויידים בחיישני לייזר אשר בודקים את תוצאות הכרסום לאורך העבודה. המכשיר אף מסוגל לשלוח הודעה למפעיל במקרה של תקלה או התחממות.

ככל שהמכשיר  ה CNC יותר מתוחכם כך התנועה שלו יותר עשירה ומאפשרת להגיע לצורות יוצר עשירות.

 

במכשיר הCNC משתמשים בתעשיות רבות, מתעשיית הריהוט ועד התעשייה האווירית. יש מכשירים בגדלים שונים ובעלי יכולות שונות שמתאימים לכל תעשייה ולכל חומר.

 

בתעשיית הריהוט כמו יצור רהיטים או מטבחי יוקרה משתמשים במכשיר CNC על מנת להגיע לרמת דיוק ועיצוב מפתיעות שנותנים את הפינישים למטבח המעוצב. המכשיר מאפשר ליצור חלקים מיוחדים כמו כיורים מעוצבים או דלתות בעלות מגע אישית אשר נותנים את הטון המיוחד במטבח.

חזרה