מאמרים

קורס עיצוב פנים ? כל מה שחשוב לדעת

עיצוב פנים בניגוד לאדריכלות אינו עוסק בתכנון המבנה עצמו, אלא בעיצוב החלל הפנימי שלו לפרטי פרטים. למרות הקשר הבלתי נפרד בין התחומים, ההבדל ביניהם גם הוא ברור בהחלט, אדריכל מתעסק בעיצובו החיצוני של המבנה, ומעצב פנים מתעסק בעיצובו הפנימי למטרת מגורים. רבים נעזרים במעצבי פנים למטרות עיצוב, בין אם גורמים פרטיים כמו בעלי דירות, או בין אם גורמים רשמיים כמו גופים ממשלתיים וצבאיים, כמו כן גם גורמים עסקיים: משרדי עבודה בשילוב ריהוט משרדי וכו'. אז מה חשוב לדעת על קורס עיצוב פנים?

מידע על קורס עיצוב פנים

קורס עיצוב פנים הוא קורס מבוקש מאוד וניתן לקחת אותו במספר מסלולים: עיצוב הפנים לתואר ראשון נלמד בדרך כלל במסלול של אדריכלות ועיצוב פנים עם התמחות בעיצוב הפנים עצמו. לימודי התואר הראשון נמשכים על פני 4 שנים. עיצוב פנים הוא תחום יצירתי ביותר וייחודי מאוד. הוא מספק מסלול לימודים מאתגר אך מעניין, ודורש לא מעט על מנת להתמקצע בתחום. ידע כמו מיומנויות עיצוב, ראש יצירתי במיוחד, חוש אומנותי, ידע טכנולוגי, יכולת לימוד מהירה, דמיון מצוין, וראייה תלת מיימדית הוא ידע חשוב לתחום עיצוב הפנים ובהחלט יסייע בלימודים ובמקצוע. הכלים המוענקים ללומדי עיצוב פנים יאפשרו לעצב חללים רבים תוך התחשבות בגודל החלל, בתקציב של הלקוח, ובטעמו האישי. לדוגמא, עיצוב מטבחים בסגנון רומנטי האהוב על הלקוח תוך שימת דגש על האופציונליות של החלל.

תחומים נלמדים

תוכנית הלימודים של קורס עיצוב פנים(אפשר לבדוק את הסיליבוס של קורס עיצוב פנים ב6BSTUDIO) בעלת מגוון רחב של נושאים. ביניהם תלמדו על תולדות האדריכלות ומידע בסיסי המקיף את הנושא, ציור ורישום, ארגונומיה, שרטוט אדריכלי כהכנה לעיצוב, עיצוב פנים במחשב, פנג שואי, חומרים ושיטות ועוד. עיצוב הפנים במחשב הוא אחד הכלים החדשים שנכנסו לאחרונה לתחום עיצוב הפנים, והוא בעצם מאפשר לכם ליצור את החלל כאשר הוא מעוצב בתלת מימד במחשב. היתרון העיקרי הוא שהלקוח שלכם זוכה לראות את החלל מעוצב בצורה תלת מימדית, הוא יכול "לטייל" במרחב התלת מימדי באמצעות המחשב, ולהחליט האם הוא אוהב את העיצוב. אין ספק שאופציה זו בהחלט מעולה בנוסף לשרטוט העיצוב על דף.

ביקוש רב בשוק

כאשר חושבים על עיצוב פנים, חושבים בעיקר על דירות שאנשים רוכשים ושוכרים מעצב פנים למטרת עיצובן, אך מדובר בהרבה יותר מכך, כיום רבים רוכשים את שירותים של מעצבי פנים: מסעדות, חנויות, גורמים רשמיים, מועדונים, משרדים, חברות ועוד רבים אחרים למטרת עיצוב המקום שלהם. הביקוש לעיצוב פנים הוא גבוה במיוחד ולכן בוגרי קורס עיצוב פנים משתלבים בקלות יחסית בשוק העבודה.

חזרה