מאמרים

עץ ועצה

אם הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם מקרב בעלי החיים,  הרי שהעץ הוא ידידו הטוב יותר מקרב הצמחים. עדות לכך ניתן למצוא בספרו הקלאסי של סול סילברסטיין, "העץ הנדיב". ואכן, מאז שחר האנושות שירתו העצים את האדם נאמנה. החל ממקור לתזונה, דרך חומר גלם לבערה ועד לבניית מכסה למטרת מגורים. אין בכל צל של ספק שלעץ ניתן למצוא שימושים רבים , מועילים ויעילים. כיום, בפתחו של העידן הדיגיטאלי, עיקר תרומתם של העצים מתמקד בהיותם חומר גלם לתחום של ריהוט למגורים בכלל בדגש על ריהוט לסלון בפרט.
לצד החלופות הרבות שרק הולכות ומתרבות, לעץ עדיין יש משקל סגולי מעבר לשימושים הישירים. תרומתו נמדדת גם ברמת העיצוב, ההשתלבות במרחב והאווירה שהוא משדר. בנוסף, מעצבים רבים ממשיכים לשמור לו אמונים בגלל הנוחיות שניתן לעצב  ולשלב אותו בכל מיני תצורות. גם במקרים של שימוש במוצרים חלופיים, לא פעם מצפים אותם בטפטים דמויי עץ על מנת לשמור על המראה  הטבעי והביתי. הגם שאם השנים, תוחלת החיים הממוצעת של תוצרי העץ הולכת ומתארכת תודות לפלאי הטכנולוגיה.
בעבר הלא רחוק עוד נוהל קמפיין אגרסיבי בגנות השימוש בעצים מפאת גורלם של היערות הטבעיים, אך כיום כבר ישנם יערות מבויתים שנטעים במיוחד עבור צרכים תעשייתיים.  חסם נוסף שבעבר עמד לרועץ, היה השחיקה של מוצרי העץ וצבירת הבלאי. אבל כיום הצורך להעניק לרהיטי העץ טיפול משמר מדי כמה שנים נחשב ליתרון וחלק בלתי נפרד מההחלטה העדיף אותם על פני החלופות. הצורך להיות עם היד על הדופק לגביי העץ מפתחת יחסי אישי כלפיו מצד הצרכנים, עובדה שנתפסת כיתרון ביחס לשאר הרהיטים שנתפסים כקרים ומנוכרים . מכאן ניתן להבין את הביקוש עבור העץ בנישות של ריהוט משרדי או מטבחי יוקרה.

ערך מוסף נוסף של מוצרי העץ הביתיים זה היכולת להתאים אותם באופן אישי. כלומר, בניגוד למוצרים אחרים שמגיעים בתצורה אחידה ובלתי ניתנת לשינוי, הרי שבאמצעות כל נגר שכונתי ניתן להתאים את מוצרי העץ ולהכניס בהם שינויים בהתאם לצרכים האישיים והספציפיים שלכם.  חשוב רק להקפיד בעת הרכישה לגבי איכותו של העץ וכן לגביי אמינות ואחריות הגוף שממנו קונים אותו, אם זה הנגרייה עצמה ואם דרך אולם התצוגה.

פריט עיצובי נוסף לבית העשוי מעץ הינו הפרקט. הפרקט עלה לאחרונה לכותרות ומככב כמעט בכל בית פרטי. הפרקט נחשב למעוצב יותר ממרצפות סטנדרטיות וקל יותר לניקוי. חברות רבות מציעות סוגים שונים של פרקטים לפי צרכי הלקוח. לדוגמא, ניתן למצוא פרקט מעץ מלא בגוון בהיר שיתאים דווקא לחדרים בעלי חלל קטן למדי, כך הפרקט יכול גם להגדיל משמעותית לכאורה את גודל החדר. לצפיה בפרקטים של סיני סטור

חזרה