מאמרים

על מטבחים ועל סוגי כיריים – מדריך קנייה

בתרבות הישראלית, המרכז הבלתי מעורער של הבית הוא- איך לא, המטבח. במטבח נערכת כל ההתרחשות הקולחת, החל מהפעילות הבסיסית והיעודית שלו- הלו הוא הבישול, דרך מפגש עם בני המשפחה, שיחות חולין עם החברים ואפילו הכנת שיעורי הבית שנערכים לא פעם על השולחן או השיש של המטבח. המטבח המודרני של הבית הישראלי הוא מרווח, נח, נעים, מעוצב ומלא בכל המוצרים הטובים ביותר.

המוצרים הם חלק בלתי נפרד מהמטבח וכאשר מדברים עליו מן הראוי להקדיש להם חלק משמעותי בשיח. לצידם של משטחי העבודה במטבח, הארונות, פתרונות האחסון ומוצרי החשמל השונים יש כוכב אחד שמקבל הרבה תשומת לב, במיוחד בעידן המודרני- כיריים.

בשנים האחרונות ניתן לראות כי היצרנים והמעצבים השונים מקדישים להן המון תשומת לב והיצע הסוגים, הדגמים והעיצובים של כיריים הפכו אותן לפנינה של ממש. בבתים רבים הן מהוות את לב המטבח כולו, ולא בכדי- עם היצע עשיר כל כך של עיצובים, השמים הם הגבול.

כיריים ממלאות פונקציה מהותית במטבח, כאשר לצד כיריים גז המסורתיות, הטובות והמוכרות היטב לכולנו ניתן למצוא כיום סוגים נוספים של כיריים שפעולתם טובה לא פחות והם בעלי מראה משגע.

כמובן שלרשותכם עומדת האפשרות של בחירה לא רק בסוג ודגם של כיריים אלא גם ניתן לבחור כיריים אשר עומדות בפני עצמן או כאלה אשר מגיעות בילט אין עם התנור.

כמה דברים שכדאי לדעת לפני שרוכשים

לפני שבאים לבחור את הכיריים למטבח כדאי להכיר את העולם העשיר הזה ולהבין אילו אפשרויות עומדות לפנינו.

הסוג הנפוץ והמוכר ביותר של כיריים אלה הם כיריים גז.  ( נפוצים בסוגים רבים של  מטבחים  ) כיריים אלה מגיעות עם תושבות שניתנות לפירוק. חומר התבערה של כיריים גז הוא, מטבע הדברים גז והן מהוות את הסוג הסטנדרטי יותר.

אם אתם מחפשים פתרונות מעוצבים ומדליקים כדאי שתדעו שבפניכם עומדות אפשרויות של כיריים חשמליות- בהן קיים מרחב תמרון רחב יותר בכל אשר נוגע לאפשרויות העיצוב של המוצר. כיריים חשמליות פועלות, מטבע הדברים, על חשמל- מה שמצריך נקודת חשמל בסביבה, ופוטר אתכם מהצורך בבלוני גז. בתוך הקטגוריה של כיריים גז ישנה חלוקה פנימית לסוגי כיריים שונים.

כיריים המופעלות על חשמל אלה הן כיריים ששטח הפנים שלהן שטוח, בשונה מאותן כיריים גז – אין תושבת נפרדת ומדובר על יחידה אחת.

למרות שהכיריים החשמליות יכולות להנות מאפשרויות עיצוב רבות יותר, חשוב לזכור שכיריים חשמליות מתחממות ומתקררות לאט יותר ובשונה מכיריים גז אשר מוכנות לפעולה מרגע ההדלקה, עם כיריים חשמליות תצטרכו להיות קצת יותר סבלניים. הדגם המתקדם יותר של כיריים חשמליות אלה הן כיריים קירמיות שפועלות על חשמל גם הן. הן יעילות ובטיחותיות יותר לעבודה וגם בתוך קטרוגיה זו ישנן תתי קטגוריות של כיריים.

חזרה