מאמרים

עיצוב מקצועי של הבית באמצעות ריהוט מעוצב

כשמחליטים על עיצוב מחדש של הבית ישנם שני מרכיבים שלא מתפשרים על בחירתם: ריהוט מעוצב איכותי מבית היוצר של נגרייה מקצועית ואמינה ומעצב שיהיה ממונה על מלאכת עיצוב חלל הבית. בחירת הריהוט משפיעה על העיצוב החדש שיאפיין את כל חדרי הבית וזו נדרשת להיעשות בהתבסס על הטעם האישי והאווירה הרצויה בבית ומתוך מחשבה על פריטים פונקציונאליים ועמידים לאורך זמן.  להלן דגשים לבחירת מעצב וריהוט איכותי לעיצוב הבית:

ריהוט מעוצב לבית

ריהוט מעוצב לבית שונה מריהוט סטנדרטי שניתן למצוא ברשתות השיווק השונות בהיותו ייחודי לעומת ריהוט המיוצר בפס ייצור המוני וקיים כפי שהוא בבתים. במידה ומלאכת עיצוב הבית חשובה מבחינתכם, הרי שלא תתפשרו על איכות ריהוט מושקע, הכולל גימורים מוקפדים וחומרי גלם מהאיכותיים ומהעמידים בהתאם לכל סוג פריט. באמצעות רכישת ריהוט עמיד ואיכותי תוכלו להבטיח כי מדובר בהשקעה לטווח ארוך וכי אורח חיי הרהיט יהיה בהתאם. במידה ואתם מעצבים את הבית באופן עצמאי, כדאי לבחור נגרייה שהמליצו לכם עליה וידועה כעומדת מאחורי ריהוט איכותי ואמין, דבר שיחסוך לכם לבצע סקר שוק מנקודת אפס. במידה ואתם נעזרים במעצב מקצועי לעיצוב הבית, איש המקצוע יוכל לכוון אתכם לסגנון הריהוט הרצוי ואף להפנות אתכם לנגריה שהוא עובד מולה ומכיר בהתבסס על משובי לקוחות מרוצים. מבחינת בחירת הסגנון המאפיין את הריהוט לחדר הסלון, למטבח או לחדרי הבית האחרים, כדאי לבחור בקו סגנון אחיד וכזה שתהיו שלמים לגביו ויתאם לטעם האישי ולא שיהיה שנוי במחלוקת מכיוון שמדובר בריהוט שצפוי ללוותכם לאורך זמן.

בחירת מעצב פנים למלאכת עיצוב הבית

בחירת מעצב פנים אינה פשוטה, במיוחד לאור ההיצע הרחב של אנשי המקצוע העצמאיים בשוק והמשרדים המוכרים המתמחים. ובכל זאת, כדאי להתרכז באנשי מקצוע שהמליצו לכם עליהם לקוחות שהתנסו בשירותי הייעוץ שהם מציעים. בכל מקרה תוכלו להתרשם מקו העיצוב המאפיין את עבודתם באתר הבית של המעצב/ המשרד, המציג במרבית המקרים גלריית תמונות של פרויקטים שהוא עומד מאחוריהם. עדיף לבחור במעצב שלא מקובע על סגנון עיצוב אחד אלא מגוון ועומד מאחורי סגנונות עיצוב שונים. במידה ויש צורך בשינוי חלל הבית באופן המחייב הגשת בקשה להיתרי בנייה מיוחדים, תידרשו לבחור במשרד אדריכלות ועיצוב פנים שיוכל לייצג אתכם מול הרשויות בכל הקשור להליך בירוקראטי זה. מעבר לבחירת המעצב על סמך התרשמות בעבודותיו המוקדמות, חשוב להסתמך בבחירה על התרשמותכם מהפגישה הרשמית שתקיימו. בפגישה זו תוכלו לוודא את הרקע המקצועי של איש המקצוע, מידת זמינותו עבור הפרויקט שלכם וכמובן הכימיה ביניכם, יחסי האנוש והשירותיות שמאפיינים אותו. מדובר בפרמטרים שלא כדאי להתפשר עליהם, במיוחד כשמדובר בשיתוף פעולה מתמשך המחייב תחושת נוחות מצידכם ויכולת לשתף בהתלבטויות שיעלו בהמשך הדרך המשותפת. בפגישה זו תוכלו לבצע תאום ציפיות מול איש המקצוע לגבי קו העיצוב הרצוי מבחינתכם כולל הצרכים שלכם במגרש הביתי ולאחריה יהיה בידיכם כל המידע הנדרש כדי להכריע לגבי המועמד המתאים ביותר למלאכת עיצוב הבית.

חזרה