מאמרים

סלונים מעוצבים

דירה נאה, אמרו כבר חז"ל, מרחיבה דעתו של אדם – ולב כל דירה הוא הסלון, כך שאין פלא כי סלונים מעוצבים הם כמעט מאסט, וכי מיטב המעצבים בעולם מציגים מדי שנה דגמים מרהיבי עין ויצירתיים יותר ויותר. גם פינות אוכל מעוצבות הן חלק בלתי נפרד מכל בית שדייריו רוצים ליהנות מהחיים בו, שכן בדומה לסלון המהווה מרכז לפעילויות שונות, גם בפינת האוכל מבלים זמן רב.

ברוב הסלונים תמצאו מערכות ישיבה (מה- 3+2+1 הקלאסי, דרך שזלונגים, פופים יוקרתיים וכלה בספות ענק מעוצבות), שולחן, שידה, טלוויזיה (וליתר דיוק, מערכת בידור ביתית הכוללת מסך, רמקולים ושלל ממירים ונגנים למיניהם), גופי תאורה מסוגננים וכמובן חפצי נוי ויצירות אמנות שונות, בהתאם לטעמם של בני הבית – ובמקרים רבים סלונים מעוצבים לעילא ולעילא הם בעיקר פרי בחירות מדויקות של ציורים, פסלים ושכיות חמדה אחרות ולאו דווקא של רהיטים מעוצבים.

פינות אוכל כוללות שולחן וסביבו מספר כיסאות (לרוב 6 אך ישנן כמובן גם פינות אוכל מעוצבות מרווחות במיוחד לטובת האוהבים לארח ולהרשים את אורחיהם), וגם בהן כדאי לשבץ פריטי חן התורמים לאסתטיקה של מרחב האירוח.

 

סלונים מעוצבים – קודם כל, קונספט

המרכיב החשוב ביותר בסלונים מעוצבים הוא לאו דווקא שידה מעץ מהגוני עתיק או ספת עור יוקרתית במיוחד. "סוף מעשה במחשבה תחילה", אמרו חז"ל, ואכן תכנון מוקדם, מחשבה הוליסטית ובחירת קו עיצובי שיישזר לאורכו ולרוחבו של הסלון תורמים יותר מכל פריט בודד ליופיו של מרחב האירוח והבילוי שבלב הבית.

מי שניחן בטביעת עין טובה, יוכל לתכנן בכוחות עצמו את מראה הסלון. מי שהחוש האסתטי שלו פחות מפותח, יכול להסתייע באתרי אינטרנט העוסקים בתחום, מגזינים שונים וכמובן בחברים טובים בעלי בית מעוצב משל עצמם שישמחו לתרום רעיונות.

סלונים ופינות אוכל הממוקמים בחלל גדול אחד, כפי שמקובל בבתים רבים, חייבים להתאים זה לזה וליצור סינרגיה מנצחת – פינות אוכל מעוצבות ישדרגו גם את התחושה בסלון, ולהיפך: סלון יפה יקרין גם על האווירה בפינת האוכל.

לצד חשיבותו של הקונספט העיצובי, כדאי כמובן להשקיע גם ברהיטים מעוצבים – שלא חייבים להיות בהכרח יקרים. לפעמים גם די ברהיט אחד מעוצב שממקד אליו את תשומת הלב, כשלצידו ריהוט נוסף המשתלב איתו היטב וחפצי נוי בעלי טאץ' ייחודי המסייעים ביצירת האווירה הרצויה.

 

סלון עור או סלון בד?

סלונים מעוצבים יכולים להיות הן מעור והן מבד – ברוב המקרים, סלון עור משרה יוקרתיות מכובדת ואילו סלון בד משדר רעננות ואנרגטיות. למרות החן הטבעי של הבד והכובד המסוים של העור, כדאי לדעת שספות עור קלות יותר לניקוי בעוד כורסאות בד מתלכלכות בקלות ומתבלות מהר יותר – דבר שמייד מתבלט לעין כשמדובר בסלונים מעוצבים ופוגם ביופיים.

פינות אוכל מעוצבות עשויות מעץ מלא – דוגמת איפאה, קומארו, טיק, סידר ועצים חסונים ויפים אחרים – עם או בלי שילוב של פרזולי ברזל וזכוכית.

חזרה