מאמרים

נגר אידיאלי

כמו בכל תחום, גם בענף הנגרות ניתן למצוא רמות שונות של בעלי מקצוע. יש נגרים ויש נגרים.

יש נגר שהתגלגל למקצוע במקרה, כי לא היה לו משהו טוב יותר לעסוק בו, או כי אביו הוריש לו נגריה…ויש נגר שהמקצוע הוא בנשמתו, שהוא איש של עבודת כפיים, שהוא אומן בכל רמ"ח אבריו והעיסוק בעץ הוא חלק בלתי נפרד ממנו. כמובן שאפשר ללמוד את מקצוע הנגרות בבית ספר מתאים, אולם התשוקה והאהבה למקצוע וליצירה שנלווית אליו – היא זו אשר עושה את ההבדל.

גם אנשי המקצוע האחרים, העובדים עם אותו נגר, יחושו בהבדל – אדריכלים ומעצבי פנים ימליצו על הנגר אשר מקרין חוש אסתטי מפותח ויוצר ריהוט מעוצב ולאו דווקא על זה הבונה במאסות ובקצב ייצור תעשייתי.  נגר טוב הוא זה אשר לומד ומתחדש ומקפיד להתעדכן בכל הטרנדים החדשים.

טרנדים שונים בתחום של ריהוט מעוצב

בשנים האחרונות, חזר לאופנה העיצוב בעץ מלא, אחרי שנים ארוכות בהן השתמשו בפורניר, בסיבית ובסנדביץ לייצור רהיטים ואפילו לפלסטיק הייתה עדנה לתקופה מסוימת.

אם בעבר רוב שולחנות הקפה לסלון היו מיוצרים מפלסטיק צבוע, היום – שולחנות מעוצבים נחשבים איכותיים כאשר הם מיוצרים מעץ מלא בצבע טבעי, מהגוני, מייפל, דובדבן או אפילו לבן. הנועזים יצבעו ריהוט מעוצב גם בצבעים בולטים אחרים כיד הדמיון הטובה. כמובן שהנ"ל רלוונטי גם כאשר אנו מדברים על חדרי אמבטיה מעוצבים , דלפקי אוכל במטבחים,שולחנות פינות אוכל וחדרי ילדים.

שילוב עץ בריהוט משרדי

אפילו ריהוט משרדי, שבעבר היה נחלתם הבלעדית של יצרני ריהוט פלסטיק, עבר שינוי קונספט ובמשרדים השמים דגש על עיצוב ועל ריהוט מעוצב השכילו להבין כי הקנקן כן מעיד על תוכו וכי יש חשיבות רבה למראה המשרד והחלו לשלב שולחנות מעוצבים במראה מוקפד – במיוחד בחדרי ישיבות. שולחן ארוך מעץ מהגוני מלא ומסביבו שולחנות כבדים משווה לבעלי המשרד נופך של רצינות וכובד ראש והדבר נפוץ בעיקר בפירמות של עורכי דין או במשרדי רו"ח.

במשרדי פרסום למשל, שם נדרשת קריאטיביות ותעוזה, ריהוט מעוצב בא לידי ביטוי יותר באביזרים הנלווים – מדפי תצוגה מעוצבים, דלפקי קבלה צבעוניים ואפילו כיורים מעוצבים בחדרי השירותים של המשרד.

חזרה