מאמרים

מתכון מנצח למטבחי יוקרה

מטבחי יוקרה הם משאת נפשם של רבים. למעשה, סביר להניח שמעטים יגידו שהם מעדיפים מטבח לא יוקרתי על פני מטבח יוקרתי, ואכן המגמה של עליית רמת החיים בארץ (למרות תקופות מיתון זמניות ולמרות שלא כל שכבות האוכלוסייה נהנות ממנה) הביאה לגידול בביקוש למטבחי יוקרה, ובעקבותיו גם היצע רחב יותר – ונשאלת השאלה, מהם בעצם מטבחי יוקרה, כלומר, מה הופך מטבח ל"יוקרתי"?

התשובה היא שאין תשובה אחידה. כל יצרן מטבחים רשאי להחליט אילו דגמים יוגדרו כמטבחי יוקרה (כשם שהוא קובע אילו דגמים יהפכו ל"מטבחים כפריים", "מטבחים מודרניים" וכו'), אולם כמובן שהצבת תווית "מטבח יוקרה" אינה מספיקה ויש לשכנע גם את הלקוח שאכן מדובר במטבח יוצא דופן באיכותו, משימה לא פשוטה לנוכח הסטנדרטים הגבוהים בתחום הריהוט והאבזור באופן כללי, ובעיצוב מטבחים בפרט.

ממה מורכבת היוקרה?

עיצוב מטבחים יוקרתיים מבוסס על מספר מרכיבים: חומרים איכותיים במיוחד, אלמנטים ייחודיים, אסתטיקה נקייה (אך לא על חשבון הפונקציונליזם, אלא להיפך!), שילוב צבעים היוצר מראה היי טקי וחמים גם יחד ותכנון מוקפד המייצר זרימה הרמונית במטבח ופתיחות אל שאר חלקי הבית.

גם הטכנולוגיה המתקדמת באה לידי ביטוי בתחום של מטבחי יוקרה, ולא רק מקלה על בני הבית בבואם להשתמש במטבח אלא גם מקנה לו מראה חדשני. כיריים קרמיות או כיריים אינדוקציה, למשל, הן בחירה מומלצת למטבח יוקרתי.

בנוסף, נדרשת הקפדה על הפרטים הקטנים: ברזים איכותיים ויפים, ידיות למגרות שמשתלבות בצורה מושלמת במראה הכללי, חפצי נוי מדויקים וכו'.

מיקרוגל אינטגרלי, מכונת אספרסו נשלפת

אחד האלמנטים הנפוצים בעיצוב מטבחים  יוקרתיים הוא "העלמת" מכשירי החשמל. אין פירוש הדבר, כמובן, ויתור על כל אותם מכשירים וגאדג'טים שמקלים עלינו את החיים והופכים את הבישול, האפייה, הטיגון ובאופן כללי את השימוש במטבח לחוויה מהנה, אלא על הסתרתם כך שחזותו של המטבח תהיה הרמונית ונאה לעין. כך, לדוגמה, יועדף מיקרוגל אינטגרלי המשולב בארונות המטבח על פני כזה הממוקם על פני מדף באמצע המטבח, למכשירי החשמל שונים ימתינו חללי אחסון מיוחדים כך שמשטח העבודה גם ייראה טוב וגם יהיה מרווח יותר, וגם המקרר, במקרים רבים, זוכה במטבחי יוקרה לגומחה (מרווחת, כמובן) משלו כך שקווי המתאר של המטבח לא ייפגמו.

תאורה מחמיאה

מרכיב חשוב נוסף בעיצוב מטבחים יוקרתיים הוא תאורה ייחודית, שגם מושכת אליה את המבטים בזכות יופייה וגם מכוונת במדויק את תשומת הלב אל הנקודות בהן האסתטיקה של המטבח מגיעה לשיא.

אלמנטים חשובים נוספים במטבחים יוקרתיים הם שימוש בחומרים טבעיים, ובהם לדוגמה משטח עבודה מאבן גרניט, או אי שכולו עץ טבעי, אבל המרכיב החשוב ביותר של מטבחי יוקרה, ולמעשה של מוצרי יוקרה באופן כללי, אינו ניתן להגדרה או לפריטה לרשימת מרכיבים – זוהי פשוט קריאת ה"וואו!" האינסטינקטיבית שנשמעת כשרואים את המטבח ומתאהבים בו מייד.

חזרה