מאמרים

מהם הטרנדים החדשים בתחום עיצוב מטבחים

אם בעבר המטבח היה מקום שנועד אך ורק לבישולים והיה בעל עיצוב סטנדרטי, הרי כיום ניתן לראות שינויים והתפתחויות בתחום עיצוב מטבחים. מהם הטרנדים החדשים בתחום?

 

החלק החשוב בבית

המגמה החדשה כיום דוגלת בשינוי התדמית של המטבח והתפתחה בעקבות תוכניות טלוויזיה בהן ניתן לראות שפים מבשלים בחללים פתוחים בהם חלל המטבח מוצג לראווה. בעקבות תוכניות הטלוויזיה בהם ניתן לראות שפים מבשלים במטבח פתוח רבים הבינו כי מה שטוב לשפים טוב להם,כי אחרי הכל המטבח הוא החלק החשוב בבית ויש להשקיע בו לא מעט על מנת לעצב אותו בצורה טובה. השינוי שעבר המטבח ממקום סגור לפתוח הפך אותו למקום אינטיסיבי בו מתרחשת פעילות כל הזמן, ולכן יש להשקיע בעיצובו.

 

חזרתה של הפורמייקה

כולנו מכירים את הפורמייקה הישנה שהייתה שלטת במטבח של פעם, אך הפורמייקה החדשה אינה דומה כלל לפורמייקה שהייתה נוכחת בבתים רבים. בעקבות כניסת נושא

עיצוב מטבחים והתפתחותו בשנים האחרונות, הפורמייקה שינתה את העיצוב וכיום ניתן לראות כי הפורמייקה אינה עוד חומר זול ומיושן אלא חומר המהווה תחליף לעץ.

אם פעם הפורמייקה הייתה נוטה להתקלף, אז כיום היא לא נפרדת מהשטח אליו היא דבוקה.כמו כן הפורמייקה עמידה בפני שריטות או שברים, מה שמעניק לה יתרון משמעותי על פני חומרים אחרים בחלל המטבח.

 

הצבעים השולטים במטבח

למרות שהצבע האהוב על כולם הוא שחור, כיום ניתן לראות לא רק מטבחים שחורים השולטים בתחום אלא גם צבעים אחרים שמכניסים אווירה אחרת לחלוטין לחלל המטבח. כך למשל, אופנת הוינטג' המוכרת אותה ניתן לראות בחנויות מגיעה עכשיו לעולם המטבחים ומציגה רהיטים בעץ בהיר תוך הקפדה על הפרטים הקטנים בצבעים שונים כגון תכלת או צהוב.

בדומה לעולם המוסיקה, גם בעולם המטבחים ניתן לראות מגמה של רטרו. צבעים נועזים יותר ניתן למצוא במטבח כגון ורוד או כתום.בנוסף, גם צבעים מודרניים ניתן לראות במטבח כגון הצבע האדום הנחשב לצבע ייחודי למדי

התרחבות המגמה האקולוגית

בתקופה האחרונה ניתן לראות כיצד הטרנד האקולוגי משתלט על העולם ומגיע גם לחלל המטבח. לצד מכוניות ירוקות או בתים ירוקים ניתן לראות גם מטבחים ירוקים. מה הכוונה? מטבח השומר על איכות הסביבה בדרכים שונות כגון מוצרים שניתן לשלוח למחזור או רכישה של נורות חסכוניות שאינן עולות הרבה כסף ומאפשרות לשמור על הסביבה. כמו כן, דרך נוספת לשמור על הסביבה היא להקטין את השימוש במזגן, כך ניתן לחסוך בצריכת החשמל. למשל, בעונת הקיץ בסיום הבישולים ניתן לפתוח את החלונות ואילו בחורף להקפיד ולסגור הכל על מנת לשמור על החום.

 

מה קורה עם התאורה?

בתקופה האחרונה ניתן להבחין כי חלו שינויים בתחום עיצוב התאורה למטבח. אם בעבר היה ניתן לראות תאורה מינימלית ביותר, כיום מדובר בחגיגה של צבעים המאפשרים לעלות את רמת החיים לאנשים הנמצאים בחדר. בעקבות הכנסת המזון הבריא לתפריט של משפחות רבות ניתן לראות כי כיום רבים משקיעים בתאורה מתאימה מתוך מחשבה על המזונות אותם צורכת המשפחה ועל בריאותם ולא רק מתוך רצון של בני משפחה להגיע למטבח כדי לחטוף משהו אלא יותר מכך. תאורה מודרנית למשל, תתאים לא רק לחלל אלא תשלים את מראה הבית וכל תצור מראה יפה ואחיד.

 

לסיכום, בעקבות התפתחותו של תחום עיצוב מטבחים איכותיים כיום ניתן לראות סגנונות עיצוב שונים המעניקים למטבח כבוד והופכים אותו לחלל המשמעותי ביותר בבית, כזה שנעים לשהות בו לאורך זמן רב ולהכין מאכלים שונים בסביבה נעימה.

חזרה