מאמרים

מגמות ורעיונות לעיצוב חדרי ילדים

מאת: מירב נקר פוגל (הכותבת הינה בעלים בחברת דני הנקר)

 

המגמv הרווחת השנה בעיצוב רהיטים בכלל ובעיצוב חדרי ילדים בפרט הינה- קווים נקיים ולא מתוחכמים. אם בשנה החולפת היה מאד פופולארי הקו האירופאי המעוגל והמצועצע, הרי שהשנה עוברים לקו הנקי. הגוון השולט נשאר לבן והטכניקה – אפוקסי או כפי שהיא מכונה- צביעה בתנור.

חדרי הילדים כיום, שלא כמו בעבר, מקבלים יחס הוגן. בעבר הילד קיבל את מיטת הבן דוד או במקרה הטוב את מיטת האח הבוגר. המיטה לא התאימה לשידה ליד ובוודאי לא לארון או לשולחן. לא זה המצב עוד. למעשה,  חדרי ילדים  משמשים כחדר אירוח לחברים, חדר שינה, חדר להכנת שיעורים, משחקים ועוד. כלומר, הילד שוהה בחדרו זמן רב וכדי שיהיה לו כיף, נעים ונחמד, רצוי שהחדר יהיה מזמין, אסטטי וכזה שרוצים להיות בו!

שלושת מוצרי העוגן בחדר הילדים הם – המיטה, השולחן והארון. ובנוסף לעיתים תהיה כוורת או יחידת משחקים, שידת לילה, ספסל וכמובן אבזרים ומוצרים משלימים.

המיטה

המגמה הרווחת היא   מיטה וחצי . מיטות הנוער הולכות וגדלות ויותר ויותר הורים, קונים לילדים שלהם מיטה וחצי.ההמלצה שלי היא ללכת על מיטה וחצי אבל רק אם תנאי החדר מאפשרים. בחרו מיטה בגוון לבן על גווניו (אופ-וויט, לבן עתיק או לבן שלג). את האופי לחדר תתנו עם המוצרים המשלימים. תמונה שתואמת את הגיל, מצעים צבעוניים, אפשר לשלב טפטים או לצבוע את הקיר בגוון עם נוכחות. גוון שהילד אוהב ומחובר.

אם הולכים על מיטת יחיד, חשוב שיהיו 2-3 מגרות לאיחסון ומיטת אורח.

מזרון – ההמלצה שלי לבני שנתיים, שלוש – מזרון גום אויר. אני מעדיפה את הספוג הכחול. ולבני העשרה אפשר להתפנק עם מזרון לטקס קיד המשלב גום אויר עם לטקס.

שולחן הכתיבה

שולחן כתיבה פרקטי, מאורגן היטב, הוא שולחן שחשבו מראש איזה ציוד יהיה מונח בו ואיפה ימוקם. חשוב לדוגמה, לקחת בחשבון מחשב. איפה ימוקם הכונן, האם תהיה מדפסת בחדר? רמקולים? וכו. ככל שתתכננו מראש, ככה יראה השולחן יותר נקי ואסטטי.

מידות השולחן הסטנדרטי הם 1.5 מ' רוחב ועומק – 60. גובה השולחן, לא נתון לשיקול דעת כי הוא פונקציה של כסר סטנדרטי.

שולחן כתיבה מעוצב לאורך זמן הוא שולחן שב-טופ שלו יש זכוכית או פורמייקה שמגנה עליו. קיימים היום בוק פורמייקות מעוצבות וחתיכיות ממש. גוונים רבים, איורים, עיצובים ואין סוף אפשרויות .

   בשוק היום ניתן לראות מבחר עצום של  שולחנות מעוצבים

ארון

ארון לחדרי ילדים  פרקטי, אסטטי ומכיל. המגמה היא ארון גדול בין לפחות 3 דלתות. ארון מעוצב היטב מבחוץ ומאד נח בתכנון הפנימי שלו. כשקונים ארון אצל נגר, מומלץ ממש לחשוב ולתכנן איך נח לנו. כמה מגרות אנחנו רוצים? באיזה גובה נח לנו שהמגרות ימוקמו? האם אנחנו צריכים יותר תליה או יותר מדפים? וכו וכו. גם כאן, ככל שתהיו מאורגנים מראש, ככה יראה הארון מסודר יותר.

המלצה חשובה – אל תצברו יותר מידי בגדים. הקפידו למסור הלאה את הבגדים הקטנים או אלו שאולי אנחנו ההורים אוהבים, אבל הילד לא לובש.

לפני העונות העיקריות – קיץ וחורף, עשו סדר, מיינו, בידקו והכינו את ערימת המסירה. מלבד העובדה שזה עושה סדר בחדר, יש בזה ערך חשוב לילדים.

חזרה