מאמרים

לקריאה נוספת לפני שיפוץ הבית: בחירת מעצב פנים

ישנם מספר חוקים ברורים אשר יכולים לעזור לכם לגייס מעצב פנים. לא תמיד יש צורך בשיפוץ מלא של הבית על מנת ליהנות משירותיו של מעצב פנים, משום שלעיתים קרובות ניתן להציב דרישות ספציפיות וליהנות מתוצאות מושלמות תוך זמן קצר. מצד שני, הקדשת זמן לקריאה נוספת בנושא היא ללא ספק צעד חשוב.

הבדלים בין אדריכל למעצב פנים

בחירת מעצב פנים אינה דומה לבחירת קבלן שיפוצים או אדריכל. בעוד המעצב רוכש את השכלתו והכשרתו מקורסים ייעודיים בבתי ספר לעיצוב, אדריכל לומד את התואר במשך 5 שנים ומשלב בין תחומי הנדסה, חשמל, אומנות ועוד.

ניתן להיכנס אל אתרי האינטרנט של המוסד להשכלה גבוהה לקריאת נוספת, אך בדרך כלל אין צורך בפנייה אל אדריכל בעת עיצוב החלל הפנימי של הבית.

מאפיינים מרכזיים בעבודת המעצב

מלבד ניסיון וידע המשמש לקריאה נוספת, ישנם מספר כלים מרכזיים העומדים לרשותו של מעצב פנים:

א. חיפוי קיר – המעצב יכול לחפות את הקירות בהתאם לצרכי הלקוח ולשנות לחלוטין את האווירה בתוך הבית או במספר חדרים מוגדרים.

ב. תאורה – מעצב פנים עשוי להפנות לקוחות לקריאה נוספת על אביזרי תאורה, להדגיש איזורים אסטרטגיים חשובים וליצור שילוב בין צבעי הקירות, הריהוט וגודל החלל.

ג. התאמת צבעים – אחד התפקידים החשובים ביותר של מעצב פנים הוא להתאים את הצבעים בתוך הבית. פנו לקריאה נוספת על הבדלים בין צבעים ובחרו מעצב פנים אשר חזונו קרוב ככל האפשר לשלכם.

לאחר פנייה לקריאה נוספת והגדרת מטרות, הדרך הנכונה לבחור מעצב היא לקבל המלצות. נסו לבקש חוות דעת מחברים, משפחה או מכרים ואל תתביישו להסתכל בקטלוג עבודות קודמות. תאמו סיורים בבתים בהם מעצב הפנים ביצע עבודות, צפו בשרטוטים או הדמיות ובדקו האם הדרישות שלכם עולות בקנה אחד עם יכולותיו של איש המקצוע.

הכימיה ביניכם לבין המעצב תקבע במידה רבה את שביעות הרצון שלכם בסיום העבודה. בחרו מעצב פנים שאתם סומכים עליו ומרגישים מולו תקשורת ברמה גבוהה.

מתי כדאי לפנות לקריאה נוספת?

תוצאת העבודה אותה יבצע מעצב פנים תלויה במידה רבה בסיכום שתערכו מראש. הגדירו את הצרכים והרצונות בהתאם למסגרת התקציב, קבלו הצעת מחיר על כל שלב בנפרד ובקשו לקבוע לוח זמנים מסודר המקובל על שני הצדדים.

לבסוף, בחרו מעצב פנים עם רמת מעורבות המתאימה לאופי השיפוץ שלכם. ישנם מעצבים הנוטים לבקר בשטח במהלך העבודה, לעומת אחרים המסתפקים במתן הנחיות בלבד. אופי העבודה ישפיע על המחיר ועל המהירות בה תוכלו לראות תוצאות.

בין אם מדובר על בחירת מעצב פנים לצורך שינוי טוטאלי של הבית ובין אם מדובר על גיוס איש מקצוע לרענון בלבד, פנו לקריאה נוספת  והקדישו מחשבה לנושא לפני עריכת ההסכם.

לקריאה נוספת בנושא מטבחים

חזרה