מאמרים

כיצד בוחרים שטיחים שיחמיאו לריהוט

בגלל שרכישת שטיח הייתה מאורע יקר ומיוחד, אנשים רבים בחרו לרכוש שטיחים קלאסים, פרקטים ובעלי דוגמאות גאומטריות לרוב. כאשר השטיח התבלה או נפרם היו משקיעים את הכסף בתיקונו על מנת לשמור עליו שלם לשנים רבות.

כיום קשה למצוא חברות שמתמחות בתיקון שטיחים, מחירי השטיחים ירדו ולכן רבים ירכשו שטיח חדש במקום לפנות לתיקון.

 

כיום ניתן למצוא שטיחים בטווח רחב של מחירים צבעים וסגנונות. עיצוב השטיחים הולך אחרי הטרנדים של ריהוט מעוצב ומשתלב איתם בצורה מושלמת. רוב האנשים מחליפים שטיחים כל כמה שנים יחד עם עיצוב הבית מחדש. בכל השפע השטיחים שקיימים היום, כיצד בוחרים את השטיח שמתאים לכם?

 

כיצד בוחרים שטיח?

 

מטרה

השאלה הראשונה שאתם צרכים לשאול את עצמכם לפני רכישת שטיח היא מה השימוש האמיתי שלו? האם אתם רוצים שטיח מרשים וטרנדי שילך עם הריהוט החדש אפילו אם קשה יותר לנקות אותו? או אולי מטרת השטיח לתת שטח רך לילדים להשתולל ואז הרוך והעמידות שלו חשובים יותר. לכל חדר ולכל צורך יש שטיח שמתאימים לו. שטיחם סופגים לאמבטיה אינם דומים לשטיחים מפוארים לסלון או לשטיחים רכים לחדרי ילדים. חשוב להגיע לחנות עם הדגרות מדוייקות ומחשבה מראש על השימוש בשטיח והייעוד שלו.

 

שחיקה וניקוי

למרות שיש שטיחים שנראים כמו יצירת אומנות הם עדיין תוספת פרקטית לבית ויש צורך לנקות אותם, עדיף בעזרתם של מומחי חברת ניקיון. שטיח צריך להיות איכותי ומחברה טובה על מנת לשרוד שנים רבות. ישנם סוגים שונים של שטיחים מחומרים שונים ובצפיפות שונה שמשנה את איכות השטיח ורמת העמידות שלו בפני שחיקה וכתמים. הפגיעה בשטיח יכולה לבוא מהרבה מקורות, נעלי מלוכלכות, אוכל שנשפך, סימני הזזה של ריהוט ועוד. עליכם לחשוב על השחיקה של השטיח כבר משלב בחירת הצבע או הסגנון, צבעים בהירים מבליטים פגמים ולכלוך ושטיחים בעלי שיערות ארוכות יראו קרועים מהר יותר. לא מומלץ להניח שטיח רגיש או בעל שערות ארוכות מתחת למקומות בעלי תנועת רהיטים קבועה כמו שולחנות אוכל או שולחן עבודה. בגלל התנועות של ריהוט משרדי וכסאות מעדיפים בארץ פרקט במשרד ולא שטיח.

 

השתלבות עם ריהוט מעוצב

שטיח טוב מאגד את כל החדר ביחד. השטיח יכול לתת את הנקודת הצבע והעניין של החלל או להיות רגוע ולהבליט ריהוט מעוצב שבחרתם. שטיחים עוזרים לנו להגדיר חללים וחדרים בבית ונותנים לנו את החופש לעצב את הבית מחדש בלי לגעת במרצפות.

בזנים האחרונות נכנסו לארץ שטיחים בסגנונות אריגה מכל העולם וצבעים מפתיעים. לכל סגנון עיצובו יש שטיח שמתאים וישדרג את הבית שלכם.

חזרה