חומרי גלם

חומר גלם טוב הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על איכות המוצר. ההבדלים בעלות הכספית יכולים להיות אחוזים בודדים ולכן אסור לחסוך על איכות חומר הגלם. ספק אם עין בלתי מקצועית תשים לב להבדלים בין חומר טוב לחומר לא טוב אך תוחלת החיים של הארון תקפוץ מ5 ל30 שנה בקלות.

לוחות לבידים

לוחות לביד ("סנדוויץ") הם לוחות חזקים וקלים יחסית וניתן למצוא בעוביים וחוזקים שונים. הלוח עשוי דפים דקים של עץ מרוחים בדבק ומסודרים כאשר כיוון סיבי העץ שונה משכבה לשכבה על מנת למנוע עיוות לאורך זמן. הדפים נלחצים ע"י מכבש עד ליצירת משטח אחיד.

היום רוב רובו מיובא מסין עקב חוסר היענות מצד היצרנים האירופאים שמעדיפים "סיבית" או "מדפ". עובי לא אחיד והתעקמות (בננה) שלאחר חיתוך הם רק חלק מהבעיות של חומר לא איכותי.

וידאו של ייצור לוחות "סנדוויץ" מצופה פורניר תמצאו כאן

MDF

לוח העשוי אבק עץ ושרף דחוסים יחדיו. בגלל שהלוח עשוי כמקשה אחת הוא חלק ועמיד יותר לביקועים. אחיד בעובי ובחוזק וזול יחסית לעץ מלא.

לוח המדפ הומצא כפתרון לצביעה בתנור (צבע אפוקסי) במקום עץ מלא שמושפע מלחות ויובש אשר גורמים לסדקים וחריצים בצבע.

גם בקטגוריה הזאת ישנם מספר רמות באיכות החומר. מדפ "ירוק" מכיל דבקים מיוחדים שעמידים למים אשר גם מכנים לו את הגוון הירקרק. זה לא מבטיח את איכות החומר ולפעמים זה רק צבע שמוסיפים למדפ רגיל. האלמנט היחידי שמשפיע על איכות החומר ועמידותו לאורך זמן לאחר צביעה היא דחיסות גבוהה (800 ק"ג לקו"ב ומעלה)

HDF (מזונית)

לוחות הזהים לMDF אך דחוסים אפילו עוד יותר. לרוב מגיעים בעוביים של 3-4 מ"מ

טרספה ( HPL )

High Pressure Laminate) HPL) נקרא גם  "טרספה" או פורמייקה עבה. הוא חומר גלם רב שכבתי הבנוי משני סוגי חומרים. השכבה הפנימית עשוייה משכבות של קרפט שחור שעברו הספגה בדבק פנולי, ואילו השכבות החיצוניות הן ניירות דקורטבייים (מלמין). שכבות הנייר נכבשות בלחץ גבוה במכבש על מנת לחבר בין השכבות השונות למשטח חזק אחד. לוחות HPL הינם עמידים מאוד גם בתנאי לחות ורטיבות ויכולים לשרוד שנים רבות.

סיבית (שבבית)

שבבי עץ דחוסים על ידי מכבשים ויוצרים פלטות בעוביים שונים. סיבית היא החומר גלם המתפתח ביותר בשנתיים האחרונות לאחר שעבר שידרוגים רבים. סיבית ברמה גבוהה בנויה היום מלמעשה 3 שכבות – שכבה פנימית רגילה ו2 שכבות חיצוניות ברמת דחיסות יותר גבוהה.

קיימת היום גם סיבית עמידה יותר למים ומזיקים הנקראת "סיבית ירוקה" או "לוח ירוק".  השכבה הפנימית שלה מגיעה בגוון ירקרק.

מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שהדעה הרווחת היא ש'סנדוויץ" עדיף על סיבית. מיטב יצרניות המטבחים בגרמניה עושות שימוש בסיבית לכל גופי הארונות.